Belgijski episkopat zapewnia o jedności z całym społeczeństwem

st (KAI) / br, Bruksela, 2016-03-22

Belgijscy biskupi zapewnili o swojej jedności z tysiącami podróżnych i ich rodzin, pracownikami lotnictwa i ekip ratowniczych, którzy ponownie stanęli na pierwszej linii frontu – poinformował rzecznik belgijskiego episkopatu, ks. Tommy Scholtes.

W komunikacie belgijskiego episkopatu czytamy: „biskupi Belgii są skonsternowani zamachami na lotnisku Zaventem i centrum Brukseli. Podzielają niepokój tysięcy podróżnych i ich rodzin, pracowników lotnictwa oraz ekip ratowniczych, znajdujących się po raz kolejny na pierwszej linii frontu. Powierzają ofiary modlitwom wszystkich w tej nowej dramatycznej sytuacji. Kapelani portów lotniczych są każdego dnia do dyspozycji wszystkich i zapewniają niezbędne wsparcie duchowe. Oby cały kraj przeżywał te dni w poczuciu wielkiej odpowiedzialności obywatelskiej” – napisali belgijscy biskupi.

Komentarze (2)

KETNA

10 miesięcy temu

Co z tym zamachem ma wspolnego odpowiedzialnosc obywatelska ? Przeciez sami biskupi, na czele z papiezem przypominaja nam o solidarnosci z uchodzcami muzulmanskimi. Co to za bajanie ? Ma EUROPA to, co sobie zafundowala. Niewinnych ludzi, ktorzy gina , poprostu nie ma. Ci co gina, lub jeszcze zgnina, to tabuny bezmyslnie popierajacy poprawna polityczna mysl na wspolczesne czasy.
Pomaganie nie zawsze idzie w parze z okazywaniem milosierdzia.
Mozna ciezko grzeszyc bezmyslnie pomagajac.
Dlaczego z piedziesiesiu szesciu krajow wybitnie muzulmanskich nikt nie przyjmuje uchodzcow muzulmanskich ?
Dlaczego Europa jest na celowniku ?

Odpowiedz

korwinista

10 miesięcy temu

cos podobnego, biskupi zapewnili o swojej jednosci z ludem bozym .... dalej prowadzac dialog i wspolne modly z muzulmanami o lad i pokoj bozy na swiecie

Odpowiedz

Komentarze

Kondolen​​cje przewodniczącego Episkopatu Polski po zamachach w Brukseli

Kondolencje oraz wyrazy duchowej łączności z poszkodowanymi w zamachu terrorystycznym w Brukseli, 22 marca br., oraz ich rodzinami złożył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący COMECE: jestem wstrząśnięty zamachami w Brukseli

"Po zamachach na lotnisku i metro w Brukseli jestem wstrząśnięty i pogrążony w smutku" - napisał kard. Reinhard Marx, przewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE). W oświadczeniu niemiecki kardynał wyznał, że jego "myśli i uczucia są w tych godzinach przy zmarłych, rannych i ich bliskich". Zapewnił, że w trwającym teraz Wielkim Tygodniu "będziemy się modlić szczególnie za ofiary przemocy i ich rodziny".

Nuncjusz w Belgii: ideały terrorystów są dalekie od naszych wartości

- Nie rozmawiałem bezpośrednio z papieżem, ale szybko poinformowałem Watykan o zamachach, tak aby Sekretariat Stanu był na bieżąco z tym, co się dzieje - ujawnił nuncjusz apostolski w Belgii abp Giacinto Berloco po atakach terrorystycznych w Brukseli 22 marca br. Zginęło w nich co najmniej 34 osób, a ponad 200 zostało rannych.

Prymas anglikański po zamachach w Brukseli: szokują swym okrucieństwem

- W Wielkim Tygodniu chrześcijańskiej modlitwy i miłosierdzia zamachy w Brukseli szokują swym okrucieństwem i całkowitym oddzieleniem od tego, co Boże - napisał anglikański arcybiskup Canterbury, Justin Welby po zamachach terrorystycznych w stolicy Belgii 22 marca br. Zginęło w nich co najmniej 34 osób, a ponad 200 zostało rannych.

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook