Watykan

Zmarł były lekarz osobisty Jana Pawła II 2017-01-21

Zmarł były lekarz osobisty Jana Pawła II

W nocy z piątku na sobotę zmarł w Rzymie w wieku 92 lat dr Renato Buzzonetti, który od 29 grudnia 1978 roku był lekarzem osobistym Jana Pawła II a następnie do czerwca 2009 roku - Benedykta XVI, który przyznał jemu honorowy tytuł emerytowanego lekarza papieskiego.

Więcej...

Dość szkaradnych kościołów 2017-01-21

Dość szkaradnych kościołów

Episkopat Włoch zajął się problemem szkaradnych kościołów, które zostały wybudowane w tym kraju w ostatnich dziesięcioleciach. Na problem ten od lat zwraca uwagę kard. Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury.

Więcej...

Franciszek pisze do młodzieży 2017-01-20

Franciszek pisze do młodzieży

"Z radością wam ogłaszam, że w październiku 2018 r. odbędzie się Synod Biskupów na temat «Młodzież, wiara i rozeznanie powołania». Chciałem, abyście wy byli w centrum uwagi, ponieważ zależy mi na was" - napisał Franciszek w liście do młodzieży. Poinformował, że opublikowany w piątek Dokument Przygotowawczy tego XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, powierza im „jako busolę” na drodze do Synodu.

Więcej...

Papież wzywa do pogłębiania ducha jedności 2017-01-19

Papież wzywa do pogłębiania ducha jedności

W duchu wspólnego upamiętniania rocznicy Reformacji dostrzegajmy bardziej to, co nas łączy, niż to, co nas dzieli. I kroczmy dalej razem drogą, aby pogłębiać naszą wspólnotę i nadawać jej coraz bardziej widzialną postać.

Więcej...

Kard. Koch studzi oczekiwania wobec upamiętnienia 500-lecia reformacji 2017-01-19

Kard. Koch studzi oczekiwania wobec upamiętnienia 500-lecia reformacji

Przed wygórowanymi oczekiwaniami wobec wspólnego upamiętnienia 500-lecia reformacji przestrzega kard. Kurt Koch, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. "Nadzieja, że może to prowadzić do rychłej jedności katolików i luteranów jest z pewnością nierealistyczna" - napisał watykański "minister ds. ekumenizmu" w obszernym artykule w watykańskim dzienniku "L'Osservatore Romano".

Więcej...

Audiencja środowa z Franciszkiem 2017-01-18

Audiencja środowa z Franciszkiem

O nadziei wyrażającej się również w modlitwie mówił Ojciec Święty podczas środowej audiencji ogólnej. W swojej katechezie papież nawiązał do dziejów proroka Jonasza. Zaznaczył, że mała księga opisująca jego dzieje i misję zawiera wspaniałe nauczanie o miłosierdziu przebaczającego Boga. Słów Franciszka w auli Pawła VI wysłuchało około 6 tys. wiernych.

Więcej...

Watykan liczy na współpracę Kawalerów Maltańskich 2017-01-18

Watykan liczy na współpracę Kawalerów Maltańskich

Stolica Apostolska zapewnia o swym niezmiennym uznaniu dla działalności członków i wolontariuszy Zakonu Kawalerów Maltańskich, którzy realizują jego misję, jaką jest obrona wiary i pomoc ubogim. Dowiadujemy się o tym z komunikatu watykańskiego Biura Prasowego. Został on wydany w kontekście niedawnych napięć między Watykanem i zakonem.

Więcej...

Dzieci-uchodźcy napisały list do papieża 2017-01-17

Dzieci-uchodźcy napisały list do papieża

„Wierzymy, że nasz los może ulec zmianie. Mamy nadzieję na lepszą przyszłość dla naszych rodzin”. To słowa z listu jaki dzieci-uchodźcy napisały do papieża Franciszka w związku z obchodzonym w Kościele Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy.

Więcej...

Papież złożył kondolencje po katastrofie lotniczej w Kirgistanie 2017-01-17

Papież złożył kondolencje po katastrofie lotniczej w Kirgistanie

Papież Franciszek przesłał kondolencje rodzinom ofiar katastrofy tureckiego samolotu transportowego, który spadł na domy w Dacza-Suu koło międzynarodowego lotniska Manas, znajdującego się w pobliżu stolicy Kirgistanu, Biszkeku.

Więcej...

Franciszek z wizytą w rzymskiej parafii Matki Bożej w Setteville 2017-01-16

Franciszek z wizytą w rzymskiej parafii Matki Bożej w Setteville

W niedzielę 15 stycznia Franciszek odwiedził parafię Matki Bożej w Setteville w rzymskiej dzielnicy Guidonia. Tym samym powrócił do zwyczaju nawiedzania parafii stołecznych, zapoczątkowanej jeszcze przez św. Jana Pawła II, kontynuowanej następnie przez jego następców Benedykta XVI i obecnego – Franciszka, który jednak zawiesił ją na Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia Bożego.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook