10 lipca Obama na audiencji u Benedykta XVI

o. pj, st, rv (KAI) / ju., Watykan, 2009-06-25

10 lipca prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama zostanie przyjęty na audiencji przez Benedykta XVI.

Natomiast 7 lipca, tuż przed spotkaniem najbardziej uprzemysłowionych krajów świata i Rosji, G-8 w l’Aquila we Włoszech, Ojciec Święty przyjmie premiera Japonii Taro Aso. Dwa dni później przyjmie w Watykanie premiera Kanady Stephena Harpera. Spotka się również z premierem Australii Kelvinem Ruddem, choć nie ustalono jeszcze daty.

Jak podaje agencja Kyodo, Aso, który jest katolikiem „bardzo pragnął tego spotkania”. Jego szczegóły ustalono podczas wizyty szefa watykańskiej dyplomacji, abp Dominique Mamberti w Japonii w marcu b.r.. Spotkał się on wówczas z japońskim ministrem spraw zagranicznych, Hirofumi Nakasone. Była to pierwsza w historii tego rodzaju wizyta watykańskiego dyplomaty w Tokio. Ostanie spotkanie Papieża z premierem Japonii miało miejsce w 1999 r. kiedy to Jan Paweł II spotkał się z premierem Keizo Obuchi w Rzymie.

Według informacji agencji AFP nowy prezydent USA, Barack Obama zostanie przyjęty 10 lipca o godz. 16.00, na zakończenie szczytu najbogatszych krajów świata i Rosji - G8. Przy tej okazji przypomniano, że Benedykt XVI i amerykański przywódca Barack Obama różnią się w wielu kwestiach dotyczących obrony życia dzieci nienarodzonych, a także legalizacji związków homoseksualnych.

Ojciec Święty rozmawiał z Obamą telefonicznie krótko po jego wyborze na urząd prezydenta USA. Stolica Apostolska wypowiedziała się natomiast z uznaniem o niedawnym przemówieniu amerykańskiego przywódcy odnośnie relacji ze światem muzułmańskim.

Komentarze (4)

antonij

7 lat, 6 miesięcy temu

Ciekawe, co przyniesie to spotkanie?

Odpowiedz

Marek

7 lat, 6 miesięcy temu

moim zdaniem Papiez moglby Barakowi troche natrzec uszy za te aborcje...

Odpowiedz

Teresa

7 lat, 6 miesięcy temu

Warto spojrzeć na te twarze i przypomnieć sobie,że kiedyś Adolf Hitler małymi kroczkami doszedł do władzy...cały świat słuchał jego chorych teorii,patrzył na ludobójstwo milionów. Zaczyna się od muchy,wysyła na zieloną trawkę tych co jeszcze pamiętają czym jest Bóg i życie[... a jaką przysięgę składał na początku Obama?],wywyższa gejów i lesbijki,kluczy w DNA i spokojnie przygląda się jak pobratymcy giną z głodu,pragnienia,wojen i chorób.Tak, to spotkanie powinno przypomnieć wszystkim historię kilku wariatów.

Odpowiedz

Tomasz

7 lat, 6 miesięcy temu

Jest możliwe, że Obama się poprawi po spotkaniu się z człowiekiem, który jest bardzo podobny do Jezusa Chrystusa

Odpowiedz

Komentarze

Obama: spotkanie z papieżem to dla mnie wielki zaszczyt

Barack Obama chce poinformować papieża o zobowiązaniu najbogatszych krajów świata do pomocy krajom ubogim, na których w nieproporcjonalny sposób odbił się globalny kryzys gospodarczy.

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook