Watykan o Medjugorie

st / ju., Watykan, 2009-06-26

Watykan za miarodajną uznaje opinię episkopatu byłej Jugosławii z 1991 r., w myśli którego nie można potwierdzić nadprzyrodzonego charakteru objawień czy zjawisk zachodzących w Medjugorie.

Mimo to, przybywający tam wierni powinni być otoczeni opieką duszpasterską. Zdaniem Watykanu do tamtejszego sanktuarium nie można organizować pielgrzymek oficjalnych, do chwili, kiedy nie zostanie ono uznane za miejsce autentycznych objawień.

Jak dowiaduje się KAI, nadal obowiązująca wykładnia Stolicy Apostolskiej zawarta jest w dwóch listach ówczesnego sekretarza Kongregacji Nauki Wiary, abp Tarcisio Bertone (obecnie kardynała i watykańskiego Sekretarza Stanu).

W pierwszym, wystosowanym 23 marca 1996 do bpa Léona Taverdet z Langres podkreślono, że na podstawie dotychczasowych badań nie można stwierdzić nadprzyrodzonego charakteru objawień czy zjawisk zachodzących w Medjugorie. Mimo to wielu przybywających tam wiernych wymaga opieki duszpasterskiej biskupa i diecezji, a także innych biskupów, aby w Medjugorie rozwijano pobożność maryjną, zgodną z nauką Kościoła. Zachodzące tam zjawiska ma badać specjalna komisja.

Kard. Bertone podkreśla, że do Medjugorie, jako że nie jest pewne, czy jest to miejsce autentycznych objawień Matki Bożej, nie można organizować pielgrzymek oficjalnych na poziomie diecezjalnym ani też parafialnym. Było by to bowiem sprzeczne ze stanowiskiem miejscowego episkopatu.

W drugim liście, z 26 maja 1998 r. ówczesny sekretarz Kongregacji Nauki Wiary zaznacza, że pierwszą instancją badającą autentyczność objawień jest ordynariusz miejsca, następnie episkopat, w tym wypadku Bośni i Hercegowiny. Podkreśla, że wolno organizować pielgrzymki prywatne, pod warunkiem, by ich nie uważać za uwiarygodnienie aktualnie zachodzących w Medjugorie wydarzeń. Wymagają one bowiem badań ze strony Kościoła.

Komentarze (139)

ks. Adam

7 lat, 6 miesięcy temu

Jeśli chodzi o list z 26 V 1998r (CONGREGATIO PRO DOCTRINA FIDEI
Prot. N. 154/81-06419, Città del Vaticano, Palazzo del Sant'Uffizio), to kard. Bertone nie mówi w nim, cytuję za Wami,“ że pierwszą instancją badającą autentyczność objawień jest zawsze miejscowy episkopat, w tym wypadku Bośni i Hercegowiny”. Nie ma tam takiego stwierdzenia, ponieważ pierwszą instancją jest zawsze Ordynariusz miejsca.
Otóż w przypadku Medziugorje, wyprzedzający w swoich orzeczeniach ostateczny osąd Stolicy Apostolskiej, nieprzychylny Objawieniem Bp Mostaru, już nie ma głosu wiążącego w tej kwestii. Fenomen Medziugorja jest przekazany Konferencji Biskupów, a ta nadal śledzi z uwagą dalszy rozwój wypadków.

Odpowiedz

ratio et fides

6 lat temu

Drodzy moi,Medziugorje to miejsce fałszywych objawień Nie Najświętszej Maryji Panny, lecz sztana. Pominę kwestię samych wizjonerów dalekich od nieskazitelnego życia, pory wizji mających miejsce w nocy o późnych porach czy w końcu obrazie zjawy dalekiej od katolickich wyobrażeń Maryi. Kluczowa jest tutaj przedewszystkim treśc tzw. wizji, które stoją w sprzeczności z Nauczaniem Kościoła Powszechnego. Zjawa z Medziugori podważa podstawy wiary: np. sugeruje, że Pan Jezus nie był Bogiem, podważa istnienie Trójcy Świętej, męk piekielnych czy Czyścca, a nawet wzywa do wypowiedzenia posłuszeństwa Kościołowi. szatan poprzez kilkunastoletni cykl wizji, próbuje pomniejszyć znaczenie choćby Fatimy i jej przesłania o potrzebie modlitwy rózańcowej.

Odpowiedz

syn gromu

5 lat, 4 miesiące temu

zacznij się modlić,jedż do Medjugorje i spędż tydzien na modlitwie,adoracji,eucharysti.Po powrocie napisz swoją opinię.

Odpowiedz

gosze

2 lata, 11 miesięcy temu

Modlitwa eucharystia i adoracja jest w każdym kościele i w każdym doświadczmy Boga, to nie ma nic wspólnego z objawieniami...

Odpowiedz

Agniesia1831

1 rok, 6 miesięcy temu

W każdym miejscu, które pozwala na wyciszenie, w którym nic i nikt nam nie przeszkodzi, można się modlić. Adorację i eucharystię to ja mam w kościele. Po co jeździć do miejsca, które Watykan oficjalnie nie uznaje? Może i faktycznie coś w tym jest, że szatan próbuje wszystkimi swoimi siłami zbawić naiwnych i pełnych słabości ludzi? Czytałam o kobiecie, która nie dowierzała i nie wiedziała dokładnie skąd u niej dar uzdrawiania. Prosiła Boga żeby przyłożył jej krzyżyk do ust i żeby mogła powiedzieć coś na chwałę Pana. I tak się stało. Uważała, że szatan nie pozwoliłby na takie zachowanie. A jednak...ostatecznie pomógł jej egzorcysta i została uwolniona z kajdan szatana. A była święcie przekonana, że spłynął na nią dar od samego Boga... To dla mnie jest najlepszy przykład, że nie wszystko jest takie na jakie wygląda...

Odpowiedz

mariusz

4 lata, 10 miesięcy temu

Pięć kamieni dawida, jeśli wiesz o czym mówię.
O jednym z nich Matka Boża mówi jako naglącej potrzebie odmawiania różańca!!!!!!!!!

Odpowiedz

123123

4 lata, 3 miesiące temu

gdzie Maryja z Medjugorje podwaza istnienie trojcy, pomniejsza znaczenie odmawiania różańca itp.?? ty myślisz człowieku? poczytaj tresc oredziz a cnie sugeruj sie opinia innych...

Odpowiedz

Wierzaca

3 lata, 3 miesiące temu

Powiem tak ..Szatan nigdy nie wzywa do zgody do milosci do modlitwy ..skad wiec takie bluznierstwa ??I gdzie to wyczytales ,ze Maryja podwaza istnienie Trojcy Sw?? Bzdury oiszesz autorze tego tekstu ..radze abys zglebil Oredzia Maryji .. i nie szerz herezji..

Odpowiedz

gosze

2 lata, 11 miesięcy temu

Trzy komisje badają te sprawy, tamtejsi biskupi są przeciwni, kapłani i zakonnicy wymówili posłuszeństwo przełożonym bo taki im Gospa powiedziała, dowiedziono sprzeczności pomiędzy treścią objawień i dogmatami. W 1995 Kościół zajął oficjalne stanowisko zabraniając oficjalnych pielgrzymek kapłanom i wspierania kultu. Każdy katolik winny posłuszeństwa kościołowi.

Odpowiedz

Wierzaca

3 lata, 3 miesiące temu

Pisze dalej ..Maryja zabrala 2 dzieci/wizjonerow / pokazujac im niebo, pieklo i czysciec .. a to co zaczela w Fatimie konczy w Medjugorie i nie neguje Boga Ojca ..i zawsze mowi o Jezusie "MOJ SYN" droga do Boga Ojca wiedzie przez Maryje do Jezusa i dalej do Boga Ojca .. Jezus to syn Boga Ojca tak jest w modlitwie .. BOG OJCIEC SYN BOZY I DUCH SWIETY /Trojca Swieta / wyraznie mowi sie SYN BOZY ..a nie Bog ...Jezus to syn BOGA kapujesz ?? bo Bog jest jeden BOG OJCIEC wiec nie siej zametu drogi autorze tegoz tekstu

Odpowiedz

em

2 lata, 8 miesięcy temu

Jezus jest Bogiem.

Droga Wierząca, mówisz to na każdej Mszy:

Bóg z Boga,
Światłość ze Światłości,
Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego.
Zrodzony, a nie stworzony,
współistotny Ojcu,
a przez Niego wszystko się stało.

Odpowiedz

ZU

2 lata, 7 miesięcy temu

Jeśli masz żle pisać o Medjugorje to zamilknij Nie obrażaj Boga i ludzi tam pielgrzymujących Człowieku zapamiętaj -szatan nie będzie nigdy nawoływał do różanca postu i eucharystii!!! W odpowiednim czasie zrozumiesz,gdy przyjdzie na ciebie czas łaski i nawrócenia!!!amen

Odpowiedz

Basia

2 lata, 3 miesiące temu

Byłam w Mediugorje i nic takiego , co piszesz nie miało miejsca.Była spowiedź, msza swieta , adoracja i modlitwa różańcowa.Z Panem Bogiem :)

Odpowiedz

Zosia

4 lata, 11 miesięcy temu

Pisze pod tą wypowiedzią, bo może ktoś przeczyta.Uważam że nie powinno się jeździć do miejsc ,których nie zatwierdził Kościół.Nie powinniśmy dowierzać każdemu duchowi, bo diabeł ukazuje się pod postacią ducha światłości. Nie wykluczam prawdziwości objawień,ale każdy duch powinien być zbadany i jego owoce. Póki co posłuszeństwo wobec Kościoła.Myślę że trzeba się modlić aby ocena tych zjawisk została dobrze zbadana przez Kościół. Prawda może być bolesna dla tych co wierzą lub dla tych co zaprzeczają prawdziwości objawień. Nie rozumiem dlaczego ciągnie tak tam ludzi skoro Bóg jest wszędzie.Najprędzej GO znajdziesz w najbliższym kościele jak przed NIM uklękniesz.Z pielgrzymek proponuję Licheń,Łagiewniki,Niepokalanów,Kalwarię Zebrzydowską.Zresztą sami poszukajcie sobie sanktuariów.Ale nie trzeba jechać tak daleko żeby się wyspowiadać Bóg działa wszędzie.

Odpowiedz

zyciasens

4 lata, 7 miesięcy temu

dlaczego nie rozumiesz Zosiu kwesti potrzeby pielgrzymowania,pierwszym celem pielgrzymki jest poprzez swoje przybycie na to miejsce uswiecic je,tyle ile razy odwiedzisz miedzygorze tyle razy je uswiecisz

Odpowiedz

gosze

2 lata, 11 miesięcy temu

człowiek nie uświęca czegoś tylko Bóg co to za nowe sekciarskie nauki.

Odpowiedz

Monika lat 24

3 lata, 11 miesięcy temu

Zosiu proponujesz Licheń? miejsce ok w którym powinno się odczuwać Boga a odczuwałam tylko łypiących na kase księzy?? Jestem osobą wierzącą ale ja nie wystawiam w każdym miejscu złotych krzyży i nie wystawiam WSZEDZIE GDZIE SIĘ da puszki z napisem "na budowe nawy boczej czy kościoła" gdzie to czesc juz dawno byla pobudowana... Byałam w Lichenu ładnych kilka razy ale wole jechać do Kodnia czy własnie do Medjugorie bo tam przynajmeniej po oczach mi nie bije złoto i przepych i moge skupic sie na tym na czym powinnam na modlitwie a nie na tym ile kasy ludzie ofiarowali zeby wybudowac tak wielką okropnie bogatą budwolę. Mowisz o zbadaniu ducha i owocach? a w Licheniu to owoce są naprawde dojrzałe w złoto i wszelkie bogactwo i tym ma sie szczycic Kościół?? Sorki jestem młoda widocznie mam inne proprytety niz inni ale z jednej strony piszesz ze nie rozumiesz po co sie jezdzi a z drugiej zeby jechac do Lichenia... Wiec nie wiem w koncu na czym waszym zdaniem polega nasza wiara...

Odpowiedz

Franco

2 lata, 5 miesięcy temu

A czy apostołowie nie byli pielgrzymami.A czy w Fatimie od razu kościół uznał objawienia,a ludzie pielgrzymowali.A Lurd,czy Gładelupe.Nie piszcie o czym nie macie pojęcia,bo to świadczy jak płytka jest wasza wiara.Chcesz się przekonać to się tam wybierz i na własnej skórze się przekonaj.Byłem dwa razy i mam niedosyt.

Odpowiedz

Agniesia1831

1 rok, 6 miesięcy temu

Dokładnie tak.Z Bogiem.

Odpowiedz

ks. Adam

7 lat, 6 miesięcy temu

cd.We wspomnianym liście kard. Bertone czytamy także: „Co się zaś tyczy wypowiedzi biskupa Perica udzielonej dla Famille Chrétienne, a mianowicie: „W moim przekonaniu nie tylko non constat de supernaturalitate ale także constat de non supernaturalitate”, należy ją uznać za wyrażenie osobistego przekonania biskupa Mostaru, który będąc Ordynariuszem miejsca ma pełne prawo do określenia swojego stanowiska, które pozostaje jego osobistym stanowiskiem.”

Kard. Bertone nie powiedział też nigdy, jak to twierdzicie w artykule, że Medziugorje nie jest miejscem autentycznych objawień Matki Bożej...”

Tak więc Objawienia trwają nadal, są pod kontrolą, a tymczasem pielgrzymki do Medziugorja są dozwolone. Kard. Bertone tak kończy swój list: „W końcu, odnośnie do pielgrzymek do Medziugorje, które odbywają się w formie prywatnej, ta Kongregacja pozwala na nie, pod warunkiem, że nie są one uważane za potwierdzenie ciągle trwających wydarzeń, które wymagają jeszcze badań ze strony Kościoła.”

Odpowiedz

ks. Paweł

7 lat, 6 miesięcy temu

Czcigodny Księże!
Czy są to objawienia czy nie - Kościół jeszcze nie rozstrzygnął - więc lepiej by napisać "wydarzenia tam zachodzące trwają nadal i są pod kontrolą" (co swoją drogą znaczy, że może być ostatecznie na "tak" lub na "nie")dozwolone są zaś "pielgrzymki prywatne" - i ten przymiotnik ma tu duże znaczenie. Ostrożność nie zaszkodzi, jeśli sprawa pochodzi od Boga, a pomoże, jeśli nie. Więc trochę wstrzemięźliwości w obronie - jeśli autentyczne - obroni się samo - jak w przypadku np. św. Faustyny - jeśli nie - najgorliwsza nawet obrona zaszkodzi tylko Kościołowi - jak było z Mariawitami. A więc - ostrożnie.
pozdrawiam

Odpowiedz

ks. Adam

7 lat, 6 miesięcy temu

Drogi Księże,
Ostrożność jest oczywiście wskazana. Chyba nie zarzucimy jej braku J.E. ks. Kard. Tarcisio Bertone, który w książce "Ostatnia widząca z Fatimy" - (Wyd. Rai-Rizzoli - str. 103-107), poprzedzonej wstępem Ojca Świętego pisze m.in.
"W między czasie zezwala się wiernym na prywatne pielgrzymki POD PRZEWODNICTWEM DUSZPASTERZY".
"I w końcu, wszyscy katoliccy pielgrzymi mogą odwiedzać Medziugorje, MIEJSCE KULTU MARYJNEGO, gdzie możliwe jest praktykowanie wszystkich form pobożności".
Co się zaś tyczy mojego stanowiska w sprawie Medziugorja, to jest ono zgodne ze zdaniem Kardynała wyrażonym na wskazanych stronach wymienionej pozycji.

Błogosławionej Niedzieli

Odpowiedz

Pietr

7 lat, 3 miesiące temu

z tego co się orientuję to w przypadku św. Faustyny nie obroniło się samo, lecz w tej sprawie interweniował kard. Wyszyński

Odpowiedz

Terry

2 lata, 2 miesiące temu

Episkopat ..to przeciez ludzie .. czyzby mieli madrosc od Boga ?wladze i byli nieomylni? Wydaja zakaz organizowania pielgrzymek przez kosciol.. Mysle ,ze na nich wlasnie dziala szatan ..aby pogmatwac plany Maryi...Nie rozwanym jest zatem sluchac ludzi...Maryja wyraznie prosi ..dajac 5 kamieni ..sluchajmy JEJ .. i zyjmy JEJ Oredziami ..

Odpowiedz

Teresa

7 lat, 6 miesięcy temu

Nie zrozumiałam ? Dwie negatywne oceny miejscowego episkopatu nie są wiążące ?
Nie chciała bym Księdza urazić, ale wydaje mi się, że lepiej budową wiarę podopiecznych na "skale' niż na... wątpliwej jakości przyczółkach.
Podobno dokonuje się tam wiele nawróceń, ja takiej osoby jeszcze nie spotkałam (tam nawróconej przeważnie osoby te poszukują wciąz nowych ...doznań, nic więcej.
Wybacz Panie, brak pokory, ale mam prawo wątpić.:))

Odpowiedz

aw

7 lat, 6 miesięcy temu

modlić się można wszędzie - w Częstochowie objawień nie było, a jest to miejsce "obmodlone" i dzięki Bożej Miłości też w cudy mocne - można więc z wiarą modlić się i w Medjugorie i zaznać łask; czekajmy na orzeczenie kompetentnych osób i módlmy się, a Pan Bóg po naszej śmierci może powiedzieć "tak" lub "nie". Czy to jest ważne do modlitwy? wszędzie można sę modlić - w maleńkich sanktuariach też i wiele zyskać. Nie szukajmy jednak sensacji !!!

Odpowiedz

mariola

7 lat, 6 miesięcy temu

moje nawrócenie dokonało sie właśnie w Medjugorie,wiele lat temu. No i oczywiście trwa...Czasem się zastanawialam dlaczego tak daleko miałam jechać. M.B. wiedziała, że w moim przypadku oderwanie od codziennych obowiązków , /wtedy o telef. kom. nawet nie myślałam/ ,sprawiło ze mogłam wyłącznie "zająć się"sferą duszy aby Bóg mógł we mnie działać i przemieniać np.moje kryteria wartości.Doświadczenie miłości Matki Bożej która wskazuje na Jezusa, doprowadza wprost do Jego Serca.Ten pierwszy pobyt sprawil że moje zycie uległo diametralnej przemianie. Chwała Panu za Medjugorie.

Odpowiedz

Jadwiga

6 lat, 10 miesięcy temu

Proszę nie wątpić, dałabym się pokrajać,objawienia są prawdziwe.Byłam,widziałam,wróciłam odmieniona i nawrócona.Życzę wszystkim takich przeżyć jakich ja doznałam.Byłam w 2001 roku i całym sercem tęsknię do tego miejsca.Kto nie był, to tego nie zrozumie.Poznajcie w końcu po owocach, nic złego się nie dzieje, tylko samo dobro, a ONO POCHODZI Z NIEBA.

Odpowiedz

ratio et fides

6 lat temu

Świety Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzką złego ducha Bądź naszą obroną, oby go Bóg pogromić Raczył, pokornie o to prosimy. A Ty Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą mocą Boża strąć do piekła Amen.

Odpowiedz

pątnik Częstochowski

5 lat, 6 miesięcy temu

niestety szatan już się uodpornił na modlitwy,potrafi się schować,przykro mi ale tak właśnie przez grzechy świata już jest !!! będzie coraz trudniej go zdemaskować,a wiem co piszę....

Odpowiedz

Japko

2 lata, 2 miesiące temu

A Pan to z jakiej nominacji pisze? Ksiądz Egzorcysta, Święte Oficjum? Zastępy piekielne Kościoła nie przemogą.

Odpowiedz

tomek

1 rok, 11 miesięcy temu

"Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi gdy przyjdzie?" - Jezus sobie gdybał? Bóg sobie gdybał, czy raczej ostrzegał? Bramy piekielne Go nie przemogą, ale doświadczyć i rozproszyć moc owiec owszem..

Odpowiedz

Agniesia1831

1 rok, 6 miesięcy temu

Może i będzie coraz trudniej dlatego tym więcej i goręcej powinniśmy się modlić i wspólnie prosić o pomoc. Musimy się modlić, aby nasze Anioły mogły pokonać złe duchy. Wszystko jest możliwie jeśli ubierzemy naszych Aniołów w zbroję, która uchroni od ataków złych duchów i która pozwoli ich zniszczyć. A taką zbroję dostaną od nas gdy będziemy głęboko się modlić i trwać w wierze nawet w najtrudniejszych czasach. Wierzę, że modlitwa może zdziałać wiele. Z Bogiem.

Odpowiedz

ad Teresa

7 lat, 6 miesięcy temu

bardzo delikatna sprawa w podpisach -,Teresa ,może zechciałaby podpisac się,ta która wszędzie ma coś do powiedzenia,, bo inne teresy też są,które nie zabierają głosu, pozdrawiam Teresę.tylko niech nie obrazi się nTeresa.

Odpowiedz

Marek

7 lat, 6 miesięcy temu

Kard.Bertone o wypowiedzi JE bpa Percića napisał "należy ją uznać za wyrażenie osobistego przekonania biskupa Mostaru, który będąc Ordynariuszem miejsca ma pełne prawo do określenia swojego stanowiska, które pozostaje jego osobistym stanowiskiem.” Pragnę podkreślić JEGO OSOBISTYM STANOWISKIEM, Zatem nie można brać poważnie opinie Bpa Perica , ma on prawo sie wypowiadać i mieć negatywne stanowisko natomiast nie jest to opinia Watykanu. JE bp. Perić nie jest tez przewodniczącym Episkopatu BiH wiec nie mozna pisać że ta konferencja ma jakies negatywne stanowisko wobec Medjugorje.
Medjugorje jest parafią rzymskokatolicką prowadzoną przez ojców franciszkanów, wszystcy pracują tam za wiedzą i zgodą bpa Perica.

Odpowiedz

Teresa

7 lat, 6 miesięcy temu

Nie wiem czy wszędzie, mam coś do powiedzenia.:(( Dawno temu, na forum e.kai, może tak :)) Weszłam na chwilę, i mnie trochę poruszyło,ostatnio ten temat mnie "ściga", więc zapoznałam się z opinią - Ks Pindel "Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie". Obszerne fragmenty na:wiara.pl
Dla mnie Maryja jest wzorem POSŁSZEŃSTWA, w tym przypadku, jakoś Jej to nie wychodzi. :))
Pozdrawiam, też!

Odpowiedz

Artur

7 lat, 6 miesięcy temu

A może osoba odpowiedzialna za ten artykuł podałaby w którym miejscu Kardynał Bertone podkreśla że Medziugorje nie jest miejscem autentycznych objawień Matki Bożej?

Odpowiedz

Na wiele pytań jest

7 lat, 6 miesięcy temu

odpowiedź w Orędziach z Medjugorje. Wystarczy się w nie wczytać. Tam znajdziecie odpowiedź Maryji dlaczego tu się objawiła, po co się tu obawiała, jaki jest cel tych objawień, kiedy zostaną uznane przez Kościół, czy są zgodne z duchem Ewangelii. Dla Pani Teresy mogę być pierwszą osobą która nawóciła się przez Orędzia, miejsce w którym była, to co tam przeżyła i drogą którą poszła (i idę dalej).Pozdrawiam

Odpowiedz

Zenon

7 lat, 6 miesięcy temu

Kto by jechał z Polski do Medjugoria- jednej z wielu wiosek dziesiatki godzin autobusem aby tam tylko pomodlić się w parafialmym kościółku.
Proszę Was bardzo ,nie oszukujmy się -wszyscy jadą tam z pielgrzymką oglądać cuda!I wierzą w prawdziwość objawień.
I niektórzy kapłani jeszcze w tym utwierdzają.A co księdzu pielgrzymi nie uwierzą?
i to jest zwycięstwo Złego.
Z Dzienniczka św.Faustyny:
"Szatan może ubrać sie w płaszcz pokory, ale płaszcza posłuszeństwa nigdy nie nałoży."
Taka jest prawda o Medjugorie księżę Adamie.

Odpowiedz

Marek

7 lat, 6 miesięcy temu

Zenon ja tam nie byłem ogladac cuda tylko sie modlic , nawet zadnego cudu nie widzialem. Rozumiem ze byles i widziales tak?
Znasz listy Jana Pawła II dotyczące Medjugorje ? To może warto zebys poznal? Bo dla nas katolików to Papiez jest najwyzszym w Kosciele. Jan Paweł II napisał " Codziennie w modlitwie pielgrzymuje do Medjugorje" To co bedziemy sie spierac z przyszłym Świętym? Czy moze Jan Pawel to papiez posoborowy itd wiec nie ma racji...?

Odpowiedz

Marek

7 lat, 6 miesięcy temu

Trzeba troche dobrej woli zeby zapoznac sie z prawdziwa podkreslam prawdziwa historia objawien w Medjugorje a nie ciagle powielac klamstwa i brednie ktore powstaly na przestrzeni wielu lat!
Teresa pisze o nie posluszenstwie w Medjugorje . Pytam Gdzie? Kiedy? Nie wierzcie kochani w te kłamstwa! Wszystkie wytyczne Bpa Perica zostaly wprowadzone w zycie, nic sie tam nie dzieje co byloby niezgodne z nasza wiarą. No chyba ze ktoś chce zakazac sie Maryi objawiac...?
Tereso czy dla ciebie istnieje jedna ksiazka nt Medjugorje autorstwa Ks. Romana Pindela? Moze tak by poszukac troche i zobaczyc sprawe od innej strony?
Zapoznajcie sie z ksiazka najbardziej udokumentowaną " Wzór zycia chrześcijanskiego" Ks. mgr Macieja Arkuszynskiego.

Odpowiedz

Teresa

7 lat, 6 miesięcy temu

Zapoanałam się, owszem.:"Ostatnie stanowisko Pasterza Kościoła lokalnego, odnośnie do Medjugorie, pochodzi z dnia 2 października 1997 roku. Jest to odpowiedź miejscowego biskupa, którym jest obecnie Radko Perić, na zapytanie redaktora naczelnego "Famille Chrétienne". Po przypomnieniu wcześniejszego orzeczenia Komisji Diecezjalnej Deklaracji Konferencji Episkopatu i wypowiedzi Kongregacji Nauki Wiary pisze on:
Na podstawie poważnych studiów, dotyczących tej sprawy, prowadzonych przez 30 naszych uczonych (3 komisje), w oparciu o moje pięcioletnie doświadczenie biskupie w Diecezji, biorąc pod uwagę gorszące nieposłuszeństwo związane z tą sprawą, kłamstwa pojawiające się od czasu do czasu w ustach "Madonny", niezwykłe powtórzenia "orędzi" od ponad 16 lat, ...

Odpowiedz

Marek

7 lat, 6 miesięcy temu

9 – 11. kwietnia 1991 r
Biskupi od samego początku śledzą wydarzenia medziugorskie za pośrednictwem biskupa miejscowej diecezji, komisji powołanej przez tegoż biskupa oraz komisji Konferencji Episkopatu Jugosławii.

W oparciu o rezultaty dotychczasowych badań nie jest możliwe stwierdzenie objawień o charakterze nadprzyrodzonym. Jednakże wielka liczba wiernych, którzy przybywają do Medziugorja z całego świata, powodowani wiarą i innymi racjami, wymaga uwagi i opieki duszpasterskiej ze strony biskupa diecezji, a także innych biskupów, tak, aby zarówno w Medziugorju jak i we wszystkich dziełach wypływających z inspiracji medziugorskiej zachęcano do nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny zgodnie z nauczaniem Kościoła.

W tym celu biskupi wydadzą właściwe wskazówki o charakterze liturgiczno – duszpasterskim. Równocześnie będą kontynuowane na bieżąco badania wydarzeń w Medziugorju prowadzone przez wymienione powyżej komisje.

Zadar, 10. kwietnia 1991 r.

Biskupi Jugosławii

Odpowiedz

Teresa c.d

7 lat, 6 miesięcy temu

...dziwny sposób, w jaki "kierownicy duchowi" tak zwanych "widzących" prowadzą ich przez świat, czyniąc im propagandę, oraz praktykę, że "Madonna" zjawia się na fiat (niech przybędzie!) "widzących" - moje przekonanie i stanowisko nie jest tylko: Non constat de supernaturalitate, lecz: Constat de non supernaturalitate zjawień i objawień w Medjugorie."
Kto więc kłamie ?

Odpowiedz

Marek

7 lat, 6 miesięcy temu

To widzacy robia propagande jezdzac po swiecie i mowiac zeby sie modlic, nawracac, mowic rozaniec, poscic? To jest propaganda czy ewangelizacja? Ja widzacym wcale nie zazdroszcze bo nie maja latwego zycia ale dla Maryi to robia i Pana Boga. Nikt nie zarzuci widzacym z Medjugorje ze postepuja zle, prowadza przykladne chrzescijanskie rodziny.

Odpowiedz

Stefan Szolc

7 lat, 5 miesięcy temu

Po tysiąckroć tak jest Zenonie. Niestety, w dzisiejszych do bólu zdemokratyzowanych czasach nawet hierarchiczny Kościół trzęsie się w posadach z powodu nieposłuszeństwa swoich kapłanów. A to jest przecież Armia Boga na ziemi. Jakże więc wygrywać bitwy z szatanem, jeśli oficerowie nie słuchają generałów? I o to własnie chodzi złemu. A nawrócić się można zawsze i wszędzie. Od teraz codziennie odmówię przynajmniej jedną "Zdrowaś Mario" w intencji nawrócenia kontestujących kięży. Tak mi dopomóż Bóg.

Odpowiedz

kinga

7 lat, 5 miesięcy temu

no co za absurdalna wypowiedź!!!
Człowieku, kimkolwiek jesteś nie pisz nie wypowiadaj się jeśli nie masz bladego pojęcia o czym piszesz!!
czy byłeś tam kiedykolwiek????
ja byłam już nie raz i nie jadę tam "oglądać cuda bo ksiądz mi tak powiedział to co mam mu nie wierzyć" tylko jadę do Matki Bożej Królowej Pokoju, poczuć jej bliskość, schować się, utulić w Jej ramionach.

Jak możesz pisać o szatanie i powoływać się na Dzienniczek Siostry Faustyny jeśli nie widziałeś tych konfesjonałów pękających w szwach, tych milionów ludzi które tam się spowiadają, tych rzeszy nawróconych pielgrzymów. JEDŹ ZOBACZ PRZEŻYJ a potem OCEŃ!!!
od kiedy to szatan działa w ten sposób że popycha ludzi do konfasjonałów????

Kościół zaleca ostrożność i uważam że bardzo dobrze, oficjalne stanowisko kościoła nie może być inne dopóki objawienia trwają, ale to nie znaczy że musimy węszyć tam dzieło szatana!!! Współsiostry Siostry Faustyny też uważały ją za opętaną i co???

Odpowiedz

jadwiga

6 lat, 10 miesięcy temu

Brawo Kinga, ja też tam byłam.Jestem tego samego zdania co Ty.Cóż mogą wiedzieć ci co nie byli.Już po pierwszym wyjeździe tęskni się tak jak do domu.Moje życie jest przewartościowane.Tego samego życzę niedowiarkom.Ci co nie chcą, nikt ich nie ciągnie.Fatimy,czy Lourdes też nie uznawano.Dzieci były dręczone, a teraz są świętymi.Nikt mnie nie namawiał do wyjazdu, polecam tam wyjazd a na pewno zmienicie swoją negatywną ocenę.Zwykle najwięcej mają do powiedzenia ci,
co najmniej wiedzą a najwięcej krzyczą i oceniają z pozycji miejsca przy komputerze.Wnioskuję, że tym niedowiarkom Matka Boża musi bardzo przeszkadzać,dlatego tak źle piszą. A może to właśnie oni są na usługach tego szatana.Nie obchodzą mnie opinie jakichś dwóch biskupów.Matka Boża wcale nie musi tych biskupów przekonywać.Ma pewnie inny Boski plan.To Dobro się obroni, tylko nie wiemy kiedy,nie znamy planów Bożych.Nie sądźmy,abyśmy nie byli sądzeni.Jaką miarą mierzysz,taką będziesz zmierzony.Radzę pomyśleć.

Odpowiedz

stanislawp

5 lat, 4 miesiące temu

MEDJUGORJE
Statystyka za sierpień 2011r.
Liczba udzielonych komunii św.: 406.300 (czyli 13500 kazdego dnia)
Liczba koncelebransów: 7280 (234 dziennie)
Pomnożone przez 12 daje statystyki roczne

Czy jesliby nikt nie odwiedzał miejsc Objawień w Fatimie czy Lourdes to czy Kościół Katolicki by uznał te objawienia za prawdziwe?

Czy jeśli jakiś pseudo/psycho teolog wydał książkę że objawienia w Garabandal, czy w Medjugorje są fałszywe to czy to znaczy że jest zakaz pielgrzymek?
Niektóry proboszcz tak Wam powie, że nie jedż tam bo to tylko prywatne i może fałszywe.
Powyższa statystyka świadczy sama za siebie przez dziesiątki lat.
Każdego dnia średnio biorąc jest tam 200 księży i 10 000 pielgrzymów z różańcami w rękach i sypiącymi swymi modlitwami jak pociskami w Szatana, odwiecznego wroga dusz ludzkich!
Objawienia z Fatimy zostały ponowione w Garabandal aby odkryć te tajemnice dla ludzi i kontynuują się w Medjugorje.

Odpowiedz

Zenon

7 lat, 6 miesięcy temu

Księże Adamie!
W Guadelupe prawdziwa Matka Boża w jednej chwili przekonała biskupa, a w Medjugorie 2 kolejnych biskupów miejsca przez dziesiąt lat jakoś Gospa- zjawa nie może do siebie przekonać.Widocznie ma słaby dar przekonywania a może jest tylko sztańskim mamieniem?

Odpowiedz

ks. Adam

7 lat, 6 miesięcy temu

Szanowny Panie Zenonie!
1. Dlaczego zatem Stolica Apostolska nie przyjęła tych zdecydowanych wypowiedzi Bpp Mostaru? Co więcej, sklasyfikowała je jako opinie prywatne.
2. Z całym szacunkiem, ale sądzę, że O. Gabriel Amorth (Przewodniczący egzorcystów) ma większą wiedzę od Pańskiej w kwestii "szatańskich mamień". Prawdopodobnie ja też :)
3. Gospa w jęz. chorwackim = MADONNA (jęz.wł). Znaczenie polskie tego słowa raczy sobie Pan łaskawie już sam wydedukować

Odpowiedz

Alex

6 lat temu

O.Gabriel Amorth ma również wiedzę na temat księży, którym wydaje się że mają taką wiedzę więc pokory życzę.

Odpowiedz

ks. Adam

7 lat, 6 miesięcy temu

Raczej nie poda ponieważ, Kard. Bertone nigdy tak nie powiedział. Zauważyłem też, że poprawiono wspomniane zdanie poprzez dodanie: "jako że nie jest pewne". A ja od siebie dodam, że w konsekwencji nie jest też PEWNE, że Medziugorje nie jest miejscem autentycznych Objawień Maryi. A więc jeśli jest...? Ktoś powie: "pojadę tam później, kiedy Kościół oficjalnie uzna Objawienia". A ja mu odpowiem: "Kochasz Maryję i Jezusa?" Jedź tam teraz, ponieważ Kościół na to pozwala, JUŻ TERAZ!

Odpowiedz

Stefan Szolc

7 lat, 5 miesięcy temu

Drogi księże, a ja rzekę: jedź już teraz, ale do CZĘSTOCHOWY.
Pozdarwiam.

Odpowiedz

helen

6 lat, 9 miesięcy temu

A ja mu odpowiem: "Kochasz Maryję i Jezusa?" Jedź tam teraz, ponieważ Kościół na to pozwala, JUŻ TERAZ! - podpisuję się pod tym obiema rękami. Czytając księdza wypowiedź można stwierdzić że ksiądz jest zakochany w Maryi - TAK TRZYMAĆ!
Trzeba może też zadać sobie pytanie: Po co ludzie tam jadą, czy dlatego że są tam Objawienia, czy można tam się naprawdę wyciszyć i czerpać dla duszy?! :)

Odpowiedz

oikomenik

7 lat, 3 miesiące temu

Ależ przecież w tym tekście takie zdanie nie pada. Jedynie: nie można potwierdzić nadprzyrodzonego charakteru objawień czy zjawisk zachodzących w Medjugorie. A potwierdzić, a nie ma, to 2 różne rzeczy.

Odpowiedz

a poco tam jechac?

6 lat, 11 miesięcy temu

czyz nie ma Jezusa i Maryi w czasie kazdej mszy swietej?

Odpowiedz

Jan Antoni

7 lat, 6 miesięcy temu

W związku z nieprawdziwymi sformułowaniami w powyższym artykule, co zauważyło wiele osób poniżej, proszę o poprawienie tych błędów, ponieważ kłamstwo jest grzechem.

Odpowiedz

Nie tylko…

7 lat, 6 miesięcy temu

Ja bym prosił o złożenie przeprosin za wprowadzanie ludzi w błąd. Posiadam kopie tych listów i rzeczywiście zostały tu umieszczone nieprawdziwe informacje.
Kolejna sprawa to portal wiara.pl i ks. Pindel. Jest to komentarz do artykułu ks. Wójtowicza z dawnych już czasów, który jest nieaktualny. Otóż te zarzuty zostały obalone. Osoba świecka, Pani Rafalska zrobiła doktorat opierający się na pracy ks. Wojtowicza, który nigdy nie był w Medjugorje i również napisał wiele nieprawdziwych faktów. Ten doktorat okazał się kompletnym błędem po tym, jak ks. M. Arkuszyński, w książce liczącej prawie 500 stron sprostował P. Rafalską. O książce i obłędach czytamy na polskiej stronie współpracującej z Medugorje: http://www.medjugorje.org.pl/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=4&Itemid=37 Dodatkowo ks. M. Arkuszyński napisał teraz doktorat wydany przez Archidiecezję Warszawską w tym roku: http://www.medjugorje.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=273&Itemid=2

Odpowiedz

@ Marek

7 lat, 6 miesięcy temu

Tak byłem w Medjugorie 3 razy ,cuda typu woda z kolana figury Jezusa itp .Są to Cuda na kiju, nic więcej. Za ostatnim razem pojechałem z otwartym rozumem i mnie po prostu odrzuciło.Modlitwa jest tam bardzo gorliwa, ale sami wizjonerzy i ich zjawa to mamienie sztana.Zajrzyjcie na oficalna stronę bikupa miejsca a przekonacie sie o skali tego diabelstwa.
http://www.cbismo.com/index.php?menuID=37

Odpowiedz

Marek

7 lat, 6 miesięcy temu

Nigdy parafia św. Jakuba nie potwierdzila ze z figury Chrystusa wyplywa jakas cudowna ciecz wiec nie mozna tego myslic z objawieniami. A tak na marginesie to dlaczego nie maja sie w Medjugorje dziac cuda? Bo co nie wolno? Bo ja nie chce? Kto ma prawo mówic Bogu co ma robic? Gdzie i kiedy? My mamy takie prawo???
Wizjonerzy sa ludzmi doroslymi i co cie w nich odrzuca? To że codzinnie mowia zeby sie modlic? Zeby Adorowac Chrystusa w Najswietszym Sakramencie? Odrzuca cie w nich to ze mowia zeby codzinnie odmawiac roznaniec? Odrzuca cie to ze mowia zeby czytac Biblię ? odrzuca to ze mowia zeby sie nawracac? To wlasnie odrzuca? Czy moze to ze oni nie sa dzicmi? Fatima czy Lourdes byla 100 Lat temu wiec nie mozna ich porownywac z ludzmi minionej epoki, Zyjemy w 21 wieku. Gdyby Fatima byla dzis to Franciszek i Hiacynta nie byliby pastuszkami tylko takiemi dziecmi jak dzis sa.
co do Biskupa Mostaru to chyba nie trzeba wiecej tlumaczyc ze to jest jego prywatne zdanie nie Kosciola!

Odpowiedz

Re:

7 lat, 6 miesięcy temu

Marku, ale ja nie rozumiem czemu wracasz spowrotem do biskupa. Czyżbys nie czytał wcześniejszech informacji? Opinia biskupa Mostaru jest jego prwatną opinią, którą oczywiście może mieć. Natomiast nie ma to nic wspólnego z Watykanem ponieważ to ich komisja będzie miała znaczący głos. Sam kardynał Bertone to stwierdził. Także umieszczanie strony biskupa trochę traci sens. A Twoja opinia na temat cudów to również Twoje prywatne zdanie. Nie rozumiem, jesteś większym autorytetem od wysoko postawionych kapłanów, że mamy sie na Tobie wzorować. I nie zapominaj o setkach tysięcy nawróceń u ludzi którzy mają zupełnie inne zdanie niż Ty. Pomijając świeckich, poczytaj też wypowiedzi biskupów, którzy również tak jak Ty tam byli: http://www.medjugorje.org.pl/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=22&id=34&Itemid=68

Odpowiedz

Zenon

7 lat, 6 miesięcy temu

Księże Adamie
Specjalnie napisałem Gospa- zjawa w odróżnieniu od prawdziwej Matki Bozej.Jak Jezeli Watykan zdaje sie na biskupa miejsca to sprawa jest jasna.Co sie stanie z Wami wierzącymi w te "objawienia" zwłaszcza kapłanami, z Waszym rozeznaniem duchowym, jezeli Watykan definitywnie wszystko przekreśli?
Wygląda na to ze Watykan postawił na stopniowe wyciszenie sprawy Medjugoria, ponieważ nagłe zaprzeczenie tym pseudoobjawieniom przyniosłoby najpewiej jeszcze większe szkody w postaci odejścia od Koscioła wielu wiernych.Zagrozenie jakie widzę to nieposłuszeństwo części wiernych i kapłanów Kościołowi hierarchicznemu.Medjugorie jest po prostu rozsadnikiem pewnego wirusa nazywanego "kościołem objawień".

Odpowiedz

Zenon

7 lat, 6 miesięcy temu

Poza tym na tym forum wakla na argumenty to jest tzw "bicie piany" do niczego nie prowadzi , bo kazdy zostanie i tak przy swoim zdaniu.Zdajmy się na wyrok Kościoła.Jeżeli jest na dzień dzisiejszy dla niektórych osób odbierany jako niejasny czy dwuznaczny , to trudno. Gorzej jeżeli ktoś z premedytacja przekreca oficjalne informacje Kościoła/ nie chodzi mi o prywatne czyjeś zapiski czy wypowiedzi/."Przedsiebiorstwo Medjugorie" na razie ma się dobrze ale wszystko do czasu.Młyny Kościoła mielą powoli.

Odpowiedz

Zenon

7 lat, 6 miesięcy temu

cyt.Marka
"Kard.Bertone o wypowiedzi JE bpa Percića napisał "należy ją uznać za wyrażenie osobistego przekonania biskupa Mostaru, który będąc Ordynariuszem miejsca ma pełne prawo do określenia swojego stanowiska, które pozostaje jego osobistym stanowiskiem.”
dotyczyło to wypowiedzi bp Perica że Gospa jest mamieniem szatana.Natomiast jego wypowiedzi na oficjalnej stronie diecezji Mostar Duvno są wypowiedziami Urzedu Koscioła.

Odpowiedz

Zenek

7 lat, 6 miesięcy temu

Księże Adamie
Czy zna Ksiądz włoskiego egzorcyste bp Gemma i co on sądzi o Medjug.?
http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden-i-inne-falszywe-objawienia-i-wizje,46/wywiad-z-egzorcysta-monsignor-andrea-gemma-o-medjugorje,1113.html

Odpowiedz

Panie Zenonie,

7 lat, 6 miesięcy temu

Oczywiście, że znam. A tu jest wypowiedź Przewodniczącego egzorcystów O. Amortha (także i na ten temat)http://www.medjugorje.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=200&Itemid=2
Mówiąc o posłuszeństwie Kościołowi, drogi Panie, to proszę mi jej braku nie zarzucać, bo jest to bezpodstawne oraz co najmniej niegrzeczne. Może też być Pan pewnym, że ci którzy modlą się w Medziugorju pozostaną naprawdę ZAWSZE WIERNI kościołowi i niezależnie od ostatecznego orzeczenia Stolicy Apostolskiej, nie stworzą schizmy, tak jak
lefebryści, którzy nie chcieli w swojej zatwardziałości słuchać głosu Jana Pawła II

Odpowiedz

ks. Adam

7 lat, 6 miesięcy temu

Właśnie Jan Paweł II skierował do o. Jozo Zovko, w czasie jego wizyty w Rzymie 20 lipca 1992 r następujące słowa: "Troszczcie się o Medziugorje, chrońcie Medziugorje, nie zniechęcajcie się, wytrwajcie. Odwagi, jestem z wami. Brońcie Medziugorja, idźcie za jego wskazaniami."
To, że mogę tutaj pisać zawdzięczam naszemu wielkiemu rodakowi. Między innym dlatego w kwestii Medziugorja w pełni podzielam Jego zdanie

Odpowiedz

księże Adamie

7 lat, 6 miesięcy temu

proszę dać już spokój, szkoda nerwów:) Przejrzałem już te forum i wczytałem się tez w zamieszczone tu wypwoiedzi. To właśnie są lefebvryści:) A może nawet jedna czy 2 osoby bo na tamtym forum jest kobieta która pisze właściwie sama ze sobą lub ze swoim mężem:) Także dyskusja nie ma chyba sensu tym bardziej, że ten tym człowieka nie może przswoic tego co jest napisane czarno na białym:) Dla pocieszenia napiszę księdzu piekne prównanie jakie sam przeczytałem u jednego z moich autoirytetów. "Podbrdo jest całe w kamieniach i gdzieniegdzie sa też ciernie które zadaja rany. Te kamienie to ludzkie poranione serca. Ludzie zostawiją na tej górze sreca kamienne, a dostaja serca z ciała i znimi wracaja do domów" :)
pozdrawiam księdza serdecznie:)

Odpowiedz

o. Ignacy

7 lat, 5 miesięcy temu

Księże Adamie. Za wszelką cenę robi Ksiądz reklame miejscu które pozostawia tak wiele wątpliwości i sprzeczności, zarówno z doktryną Kościoła Katolickiego, jak również z wcześniejszymi, uznanymi objawieniami. Jestem wykładowcą KULu i poleciłbym księdzu dobrą lekturę na ten temat, żeby mógł się Ksiądz douczyć, z całym szacunkiem oczywiście. Jest to książka Doroty Rafalskiej "Medziugorie prawda czy fałsz"

Odpowiedz

anonim

7 lat, 5 miesięcy temu

Ojcze Ignacy, po pierwsze Medziugorje i toczące się tam objawienia nie są sprzeczne z doktryną kościoła i z innymi uznanymi objawieniami. Po drugie jeśli jest ojciec wykładowcą KULU, to powinien ojciec wiedzieć że są tam też prace magisterskie, które całkowicie zaprzeczają Rafalskiej. Ale pomijając tę uczelnię, proponuję zapoznać się z doktoratem ks. Arkuszyńskiego wydanego przez PWT Archidiecezji Warszawskiej: http://www.medjugorje.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=273&Itemid=2 szerzej: http://www.medjugorje.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=143&Itemid=2
A co Pani Rafalkskiej: http://www.medjugorje.org.pl/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=4&Itemid=37

Odpowiedz

Rafał

7 lat, 2 miesiące temu

To raczej wątpliwy materiał "edukacyjny" ...

Odpowiedz

helen

6 lat, 9 miesięcy temu

Witam! Ja byłam w Medjugorje i co roku tam powracam, czytam wiele książek związanych z tym miejscem, w tym momencie jestem właśnie w trakcie czytania książki pani Doroty i dziwne ma odczucia ( jeżeli chodzi o tę książke), polecam książkę Czesława Ryszki " W odpowiedzi na Medjugorje".

Odpowiedz

ps.

7 lat, 6 miesięcy temu

...i dziękuję księdzu, że ksiądz jest. Jest to naprawdę piękne, że mamy takiego Rycerza Maryi....zawsze na straży:)

Odpowiedz

Zenek

7 lat, 6 miesięcy temu

Księże Adamie, czy Ksiądz wierzy w te "objawienia" w Medjugorie?
Czy tylko się Ksiądz lubi tam czasem pomodlić?
Proszę tych moich pytań nie traktować jako złośliwość. Pytam poważnie.
Papieże czasami mylili się w swoich prywatnych osądach i wypowiedziach.Nic wielkiego.Dogmat nieomylności tutaj nie zafunkcjonuje jeżeli chodzi o Jana Pawła II i Medjugorie nawet wtedy, jeżeli On coś takiego napisał czy powiedział.Liczy się oficjalne stanowisko Urzędu Kościoła a to stanowisko reprezentuje biskup miejsca czyli biskup Perić.
O Jozo Zovko dwukrotnie suspendowany kapłan odsunięty od Medjugoria, jest najmniej wiarygodny.

Odpowiedz

Jagoda

6 lat, 10 miesięcy temu

Nie chcę nikogo obrażać,nie będę się zniżać do opinii Pana @Marka.Ale to co napisał,to przechodzi najgorsze wrażenie.Człowieku czy wiesz,że obrażasz Maryję,nazywając Ją zjawą.Ja też tam byłam.Jak wytłumaczyć fakt, o którym piszesz,że z Figury Pana Jezusa na Krzyżu z wspomnianego kolana,zaznaczam że wszystko jest z metalu, przy czym nie ma tam żadnej rysy,czy dziury wycieka jakaś ciecz,woda,bliżej nieokreślona.Przecież to metal.Byłam,dotykałam, widziałam to.Ludzie dotykają chusteczką,wycierają i ponownie płynie.Czy tak działałby szatan??? A może on działa, ale u kogoś w głowie.Polecam bardzo pożyteczną książkę amerykańskiego dziennikarza, którego wysłała duża stacja telewizyjna,aby ośmieszyć wszystko i sfilmować.Stało się odwrotnie, opisuje to w książce "Owoce Medjugorie".U nas można ją dostać,czytałam i polecam.Przeczytaj, a potem podyskutujesz.Powodzenia.

Odpowiedz

Effatha

7 lat, 6 miesięcy temu

Dopóki żyją wizjonerzy to objawienia nie zostaną uznane.Za kilkadziesiąt lat przypuszczam że zostaną uznane jeśli pochodzą z Nieba.
Jn 14:26
26. A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.
(BT)

Odpowiedz

Robert

7 lat, 6 miesięcy temu

@ Effatha
cytat"Dopóki żyją wizjonerzy to objawienia nie zostaną uznane"
Czyje to założenie? Chyba Pana i wizjonerów.
Kościół stwierdził ze nie ma żadnych nadprzyrodzonych rzeczy w Medjugorie, a wręcz drugi już biskup miejsca twierdzi że pochodzą od szatana. Pseudowizjonerzy mogą żyć a Kościół się wypowiedział, jednak nie wszyscy chcą to zaakceptować.

Odpowiedz

Effatha

7 lat, 6 miesięcy temu

polecam Ci do przeczytania wywiad z o. Petarem, który ma ogłosić tajemnice medzigorskie: http://www.medjugorje.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=255&Itemid=2

Odpowiedz

Robert

7 lat, 6 miesięcy temu

propaganda medjugorska mnie nie interesuje. Interesuje mnie stanowisko Kościoła.

Odpowiedz

Panie Robercie

7 lat, 6 miesięcy temu

Skoro interesuje Pana stanowisko Kościoła to proszę się z nim zapoznać i nie pisać łaskawie o biskupie miejsca ponieważ nie ma on nic wspólnego z w/w stanowiskiem. Oto oficjalne wytyczne, które nie są propagandą medjugorską, a pokazaniem prawdy: http://www.medjugorje.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=116&Itemid=2

Odpowiedz

Zenon

7 lat, 6 miesięcy temu

Wypowiedzi przedstawiciela rozgłośni która od lat propaguje Medjugorie jest zwykłą propagandą. Natomiast wywiad z biskupem Pericem odnośnie jego wizyty ad limina u Benedykta XVI w 2006 roku i jego rozmowy w sprawie Medjugoria są faktem.
http://www.traditia.fora.pl/oficjalna-strona-biskupa-mostar-duvno,53/wywiad-z-biskupem-mostar-duvno-ratko-peric,506.html

Odpowiedz

Artur

7 lat, 6 miesięcy temu

Uprzejmie dziękuję za poprawienie artykułu. Teraz ogólnie, mimo iż nie jest to dosłowne tłumaczenie, mogę zgodzić się z w/w artykułem.
Pozdrawiam!

Odpowiedz

Dr Piotr Marcin

7 lat, 6 miesięcy temu

Po przeczytaniu 43 komentarzy doświadczam atmosfery napięcia,racji z obu stron prawie ostatecznych,chwilami kłótni. Tak mogę sobie wyobrazić owoce, po których chciałbym poznać tchnienie Ducha Św, który robi to gdzie chce i jak chce.Widzę tez, że to jakiś rozłam i to w Kościele nie tylko lokalnym. Spotkałem wiele osób, które regularnie jeżdżą do Medjugorie i ciekawe: wyrażenie wątpliwości co do tego miejsca czasami nawet powoduje agresję wobec mojej osoby. Za co, dlaczego? Byłem z żoną tam w zeszłym roku. Modliliśmy się. Maryja Matka Jezusa wskazała nam JEGO. Tego tam doświadczyliśmy. Czy to wymaga sporu, racji, dowodów? A jeśli takie są owoce to o czym to świadczy? Duch Św żyje, działa w Kościele, umacnia, kieruje, ale zawsze także wiele innych duchów mu przeszkadza. Mądrość, roztropność Kościoła jest ratunkiem samego Jezusa, Jego Ducha. Ufam Bogu i Jego uczniom. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Dr Piotrze Marcinie

7 lat, 6 miesięcy temu

Nie dziw się ludziom, że tak reagują. Jest to normalne, szczególnie gdy ktoś próbuje wszelkimi siłami obrócić w niwecz łaskę jaką Bóg nam daje poprzez Maryję. Mam tu na myśli miłość Bożą i objawienia. Ludzie będą tak reagowali ponieważ jest to dla nich hańbiące. Było tak od czasów staro-chrześcijaństwa i tak już zostanie. Chwała Bogu za to! Te dziedziny nazywają się Apologia i Apologetyka.

Odpowiedz

Henryk

7 lat, 6 miesięcy temu

Jadę do Medjugorie po raz 12 z pielgrzymką.
Owoce: nawrócenie, świadomość grzeszności i tego, że Bóg mnie kocha (mimo wszystko!), zbliżenie do kościoła (nadzwyczajny szafarz eucharystii, żywy różaniec, caritas, przygotowania adoracji...)
Wszystko to daje mi dużo radości, zmienia moje życie. I jeszcze jedno: nawet jeśli te objawienia nie zostaną oficjalnie uznane nie zmieni to faktu, że wiara jest dla mnie realna, że chcę się nią dzielić, ani opinii o miejscu, w którym poznałem przez Maryję Bożą Miłość.
Pozdrawiam
Jeśli ktoś z czytających te słowa będzie na Święto Wniebowzięcia NMP w Medjugorie, to pewnie się spotkamy...

Odpowiedz

xT

7 lat, 5 miesięcy temu

- zjawa neguje moc wstawiennictwa Maryi i twierdzi że Maryja potrzebuje wsparcia ludzi (podczas gdy Kościół naucza że modlitwa Maryi jest w pełni skuteczna)

- zjawa głosi nową datę narodzin Maryi 5 sierpnia czyli nowy kalendarz liturgiczny (podczas gdy Maria urodziła się 8 września...
itp.

Odpowiedz

Henryk

7 lat, 5 miesięcy temu

Czy ksiądz(xT) był w Medjugorju jako opiekun pielgrzymki?
Jeśli nie to zapraszam.
Pozdrowienia.

Odpowiedz

T

7 lat, 5 miesięcy temu

cyt.: "Ojciec Tomislav Vlasic, „duchowy przewodnik” osób, którym miała w Medjugorie ukazywać się Matka Boża, porzucił kapłaństwo."
(...) W kościele katolickim obowiązuje zakaz organizowania pielgrzymek do Medjugorie, kapłani propagujący Medjugorie są obłożeni karami kościelnymi.

Odpowiedz

Henryk

7 lat, 5 miesięcy temu

warto przeczytać wypowiedź ks.Adama na ten temat.
Tam jest chyba wszystko na temat O.T .Vlasica
link http://info.wiara.pl/doc/302118.Ks-Vla-ic-przeniesiony-do-stanu-swieckiego.
JEŚLI CHODZI O KAPŁANÓW,TO NIE ONI ORGANIZUJĄ PIELGRZYMKI
DO MEDJUGORJE,LECZ WIERNI.Kapłani zgodnie ze swoim powołaniem
towrzyszą wiernym jako duszpasterze.Dobry pasterz nie porzuca swoich owiec,lecz strzeże ich przed zejściem na złą drogę.
W przeciwieństwie do T. mam swoje przemyślenia i doświadczenia
z kontaktów z Medjugorje.Proszę mi wierzyć, tam na pierwszym miejscu jest Eucharystia,spowiedź,adoracja.Może są ludzie
szukający sensacji(gdzie ich nie ma?),lecz ostatecznie Maryja
prowadzi do Jezusa.Zawsze.Amen.
Pozdrawiam,szczególnie ks.Adama.
p.s.Obecnie wielu młodych ludzi,katolików z całego świata
spotyka się w Medjugorju.Towarzyszy im ok 350 kapłanów.
Ja jadę 12 sierpnia (i jeszcze 47 osób pod opieką kapłana)na św.Wniebowzięcia NMP (15).
Może ktoś z czytających te wypowiedzi też tam będzie?

Odpowiedz

Tz T

7 lat, 5 miesięcy temu

Prowadzi ! Nie byłam tam gdzie Ty, ale, spotkałam Ją - na odpuście w Bruśniku. Dłuuugo szłyśmy razem. Ona mnie prowadziła: ślepą, głuchą, chromą. Wiele mnie nauczyła podczas tej drogi.Wreszcie: klęczę przed Nim, wpatruje się Niego i mówię: Ty Panie możesz uzdrowić, nawet takiego niedowiarka jak ja. Kapłan kładzie ręce na moją głowę, modli się. Potem przyjmuję Go za Jedynego Pana, i jest Nim. Alleluja !

Odpowiedz

T z T

7 lat, 5 miesięcy temu

c.d. Ja tez mam swoje (wyobraź sobie) doświadczenia i przemyślenia: Jak Jej nie znajdziesz w swoim sercu, jak nie znajdziesz Jego, też w swoim sercu, na nic wszelkie wyjazdy, nawet do najbardziej REKLAMOWANYCH miejsc. Amen.
Pozdrawiam Wszystkich POSZUKUJĄCYCH, Księzy też, rzecz jasna.:))

Odpowiedz

anonim

7 lat, 5 miesięcy temu

Przykre to, że mamy takich księży, których trzeba informować w tak prostych sprawach. O ile xT to ksiądz:) Otóż dzięki objawieniom w Medziugorju, dowiedzieliśmy się w którym dniu urodziła się Najświętsza Maryja Panna. Jest to piękne gdyż do tej pory ta data nie była znana w Kościele. Jedynie 8 – go września Kościół obchodzi święto liturgiczne tego wydarzenia. Zaczerpnięto z działu: http://www.medjugorje.org.pl/index.php?option=com_content&task=section&id=23&Itemid=70 Jeśli wigilia przypada na dzień 24 grudnia to znaczy, że tego dnia narodził się Pan Jezus? Proszę też zauważyć, że niektóre święta w Kościele są ruchome:) Pozdrawiam księdza:)

Odpowiedz

Daniel

7 lat, 2 miesiące temu

nie , urodził się 21 sierpnia, roku 7 p.n.e

Odpowiedz

Stefan

7 lat, 5 miesięcy temu

Panie Henryku! Po co? Przeciez Pan już doznał nawrócenia. Rozumiem, że Pan normalnie (czytaj: świątobliwie) nie może żyć bez tych wizyt.

Odpowiedz

Henryk

7 lat, 5 miesięcy temu

W Medjugorju byłem po raz pierwszy w 1998.Wówczas myslałem,że przypadkiem.Nie doznałem tam żadnego olśnienia,błysków itp.Uczestniczyłem w spotkaniach,m.in.z O.Slawkiem Barbaricem, O.Jozo Zovko jedną z widzących.Po raz pierwszy głębiej przeżyłem Eucharystię oraz adoracje najświętszego Sakramentu. No ale to można położyć na karb atmosfery pielgrzymki. Ale to,że moje życie po powrocie zmieniło się o 180st, atmosferą wyjaśnić się nie da.Faktycznie to był początek nawrócenia.Nawrócenie,to zwrot ku Bogu.Tu nie chodzi o eskalację przeżyć w czasie pięknych adoracji,czy spotkań w grupie modlitewnej.To jest ciężka praca nad sobą, swoimi wadami,pokusami..Upadam,ale wstaję,bo wiem że Bóg tego chce i nie chce moich upadków.A czemu Medjugorje? Ktoś powiedział,że to miejsce,gdzie Niebo styka się z ziemią.Ja myślę, że Bóg ma w tym jakiś cel, a jaki? Bóg wie.A może to miejsce poznania Pierwszej Miłości? Bożej Miłości. P.Stefanie,Pan mnie nie zna,a osądza.Szkoda.Pozdrawiam.

Odpowiedz

Wiolka

7 lat, 5 miesięcy temu

Przyglądam się osobom,którym ma się ukazywać Matka Boża i widzę,że żadna z nich na oddała się tak do końca Jezusowi w życiu zakonnym.Tak wielkie doświadczenie jak spotkanie się z Maryją w większości prowadzi do pragnienia życia zakonnego.W większości te osoby widzące Maryję pozakładały rodziny i z tego co mi wiadomo,tylko jedna na trójkę dzieci-reszta po dwójce.Dla mnie też to niezrozumiałe bo pełne otwarcie się na życie daje życie w obfitości.Obserwując rodziny żyjące prawdziwie Panem Bogiem widać,że są to rodziny baaaaardzo wielodzietne a tu tych dzieci nie ma tzn u osób,którym ma się objawiać Matka Boża.No i ta ostatnia afera z kapłanem,który był jedną z głównych postaci obok wizjonerek działających w Medjugorju odchodzi od kapłaństwa z jakąś siostrą zakonną(ok 2-3 tygodnie temu pisał o tym Onet.pl w głównych wiadomościach).Dla mnie są to DUŻE znaki zapytania,ale wierzę ,że jeśli objawienia są prawdziwe to Maryja obroni się sama i Kościół je zaakceptuje.

Odpowiedz

Wiolu

7 lat, 5 miesięcy temu

Już o tym było w innym artykule i zostało wszystko wyjaśnione. Możesz choćby poczytać o tym w 2 dokumentach: http://www.medjugorje.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=363&Itemid=2 Poza tym to nawet nie znając tych dokumentów nie wiem czemu mieszasz do Medjugorje Pana Vlasića. Mało to w Polsce odchodzi kapłanów? Ich też podciągniesz pod jakieś objawienia? A co do powołania osób widzących to nie wystarczy się im przyjrzeć tylko należałoby się bardziej zagłębić w temat żeby się wypowiadać.

Odpowiedz

Wiolka

7 lat, 4 miesiące temu

Przepraszam bardzo ale ten pan Vlasića był wiele lat kapłanem zastępcą proboszcza w Medjugorja.To on był głównym odpowiedzialnym za oprowadzanie pielgrzymek w Medzugorie i kontaktowanie się z wizjonerami w pierwszych latach objawień.Tak więc trudno nie mieszać go do Medjugorje:-)

Odpowiedz

Henryk

7 lat, 3 miesiące temu

Widzę,że trochę Ciebie Wiolu męczy to Medjugorje.
Spręż się raz,jedź i wtenczas wyrobisz sobie zdanie.
To,co tam spotyka ludzi trudno wytłumaczyć.
Pielgrzymki nie są drogie(chyba że luksusowe :) )
Istnieje jedno niebezpieczenstwo-mozna się nawrócić!
(oczywiście w wielu innych miejscach też)
Pozdrawiam

Odpowiedz

oikomenik

7 lat, 3 miesiące temu

Należy rozróżnić 2 rzeczy: autentyczność wizji i owoce przybywających do Medjugorje ludzi. Te dwie rzeczy NIE MUSZĄ iść ze sobą w parze.
nota bene: Może zamiast rozważać autentyczność objawień i orędzi posłuchać orędzi Benedykta XVI?
a jeszcze z najnowszych doniesień:
http://www.radiovaticana.org/pol/Articolo.asp?c=322142

Odpowiedz

Ida

6 lat, 10 miesięcy temu

Henryku zazdroszczę ci,że jedziesz już 12 raz, ja byłam tylko raz. Nawet gdy tych objawień oficjalnie nie uznają, to nie zmieni to faktu że rocznie jedzie tam po kilka milionów wiernych.Tam widziałam
prawdziwą, głęboką wiarę ludzi, w tym nie ma nic złego.Nie ważne co inni piszą czy mówią, ważne co się odczuwa w sercu, a tego mnie i tym ludziom nikt nie odbierze. Henryku tak trzymaj, powodzenia.

Odpowiedz

BARBARA

7 lat, 1 miesiąc temu

NIE WIEM ,CZY MOJE SŁOWA ZOSTANĄ TUTAJ PRZYJĘTE.ZNALAZŁAM TĘ STRONĘ PRZYPADKOWO I JAK CZYTAM SĄ PODZIELONE ZDANIA NA TEMAT WEDLUG MNIE "NIBY OBJAWIEŃ".W MEDJUGORIE BYŁAM DWA RAZY.MOGĘ POWIEDZIEĆ ,ŻE MIEJSCE MODLITWY TO TAK ,ALE OBJAWIEŃ? W CIAGU 2000 TYSIECY LAT UZNANYCH OBJAWIEŃ MATKI BOŻEJ BYŁO TYLKO 6.MATKA BOŻA UKAZAŁA SIĘ DZIECIOM POBOŻNYM I CZYSTYM, A Z TEGO CO WIEM DZIEWCZYNY POSZŁY NA GÓRĘ PALIĆ PAPIEROSY, A TERAZ MAJĄ POOTWIERANE WŁASNE INTERESY.TO DZIWNE.POZA TYM ORĘDZIA NIE MÓWIĄ NIC KONKRETNEGO TAK JAK W TYCH 6 OBJAWIENIACH, TYLKO CIAGLE" DZIĘKUJĘ ,ŻE ODPOWIEDZIELIŚCIE NA MOJE WEZWANIE.JA TEGO NIE ROZUMIEM. PRZEŚLEDŹCIE WSZYSTKIE ORĘDZIA, NIC KONKRETNEGO, WSZYSTKO TO CO JEST OCZYWISTE W WIERZE KATOLICKIEJ.
LUDZIE POCZYTAJCIE DOKŁADNIE TE 6 OBJAWIEŃ:GUADALUPE,PARYŻ-CUDOWNY MEDALIK, LA SALETTE, LOURDES,FATMIA,KIBEHO.WSZĘDZIE MATKA BOŻA MIAŁA WIDOCZNE STOPY, A TUTAJ SĄ UKAZYWANE ZA MGŁĄ.
OTWÓRZCIE OCZY, BO NIE WIDZICIE I USZY BO NIE SŁYSZYCIE.

Odpowiedz

Henryk

7 lat temu

Oczywiście że przyjmujemy te słowa.To nie jest forum ludzi zaślepionych.Poczytaj trochę więcej o pozostałych objawieniach
uznanych przez Kościół.Z naszej Ojczyzny o Gietrzwałdzie.Co do
słów oczywistych.Często takie prawdy ludzie najtrudniej przyjmują
choćby 10 przykazań plus to największe o miłości...A stopy Naszej Mateńki...Ona chyba w tym też nie widzi problemu.Pozdrawiam.

Odpowiedz

Zosia

7 lat temu

Czytam te wszystkie teksty o Medzugorie i nie zgadzam się z opiniami, które negatywnie oceniają to miejsce.Kocham Maryję i dziękuję jej za Jej miłość okazywaną wszędzie w każdym zakątku ziemi dziękuję Jej najpierw za obecność Jej w mym życiu i sercu..Nie czytałam ani jednego orędzia w którym bym znalazła coś niezgodnego z nauką Kościoła.Byłam w Medzugorie nie po to, by szukać cudów, ale by spotkać się z Nią w sercu z jej Sercem.Czemu tam, bo jest to miejsce modlitwy,gdzie Ją sercem się czuje.Znam osoby które zostały uwolnione z narkomanii i mimo,że brały po wiele lat od powrotu stamtąd są czyści.Nie piszcie źle o czymś czego nie znacie.Jeśli pomaga Wam pielgrzymowanie do innych miejsc tam szukajcie Boga i Maryi i szeroko otwórzcie serca.Niech Pan Was prowadzi i błogosławi!Będąc tam nie widziałam nic co by rodziło w sercu niepokój, tylko spotyka się tam czasem ludzi, którzy za wszelką cenę by chcieli zobaczyć.Mi to nie jest potrzebne.Mi wystarczy spotkać się w sercu z Jezusem i Maryją.

Odpowiedz

s.Anna

4 lata, 4 miesiące temu

Na podstawie stony http://www.dominikanki.com/adele.html oraz tego, co powtarzają księża kanonicy w Gietrzwałdzie wiem, że objawień maryjnych uznanych oficjalnie przez Kościół jest 12. Oto one-pierwsza data w nawiasie to data objawienia, druga-potwierdzenia prawdziwości:
Gwadelupa 1531; (1531)
La Salette 1846; (1851)
Lourdes 1858; (1862)
Pointman 1871; (1872)
Gietrzwałd 1877; (1977)
Knock 1879; (1879)
Fatima 1917: (1930)
Beauraing 1933; (1949)
Banneux 1933; (1949)
Kibeho 1981; (2001)
Laus (1664); (2008)
Champion (1859); (2010) .
Choć sama z oficjalnymi dokumentami się nie spotkałam, szczególnie odnośnie Beauraing i Banneux. Czy znamy nasze jedyne polskie Objawienia, że tak wiele osób zachwyca się Medjugorje? Czy żyjemy orędziami Fatimy lub La Salette? Biorąc poprawkę,że każde z nich było darem nieba na dany czas historyczny. A poza tym do zbawienia objawienia prywatne nie są potrzebne, więc może ten cały szum to też sprawka szatańska? on lubi zamieszanie

Odpowiedz

o. atanazy

6 lat, 10 miesięcy temu

Szanowni i czcigodni!
"(...) Strzeżcie, żeby was kto nie zwiódł! Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem... (Mt 24, 4-5 i dalej). Wystarczy poczytać przesłania i wypowiedzi zjawy zwanej Gospą, zorientować się w kwestii źródeł domniemanych zjawień, sprawa zgodności przesłań z dogmatami, Magisterium, historii zjawień czy przypadek o. Vlasica etc. to chyba wątpliwości same się rozwiewają i można zorientować się co do prawdziwości zjawień. Polecam książki p. Rafalskiej czy ks. Wójtowicza a także ks. Warszawskiego na temat Garabandal. Kroczmy drogą prawdy a w zjawienia nawet najprawdziwsze wierzyć nie musimy (stanowisko św. Jana od Krzyża).

Odpowiedz

Henryk

6 lat, 10 miesięcy temu

Na podstawie jednego nurtu literatury na temat Medjugorja można sobie wyrobić takie zdanie.Tak samo można uwierzyć że komuna była najlepszym ustrojem-wszystkie dzieła a ten temat wiadomych i znanych autorów chyba trudno wymienić.Praktyka pokazała trochę inaczej.Swoje zdanie najlepiej buduje się w oparciu o własne doświadczenia.Co do byłego już o. Vlasica .Stanowimy Święty Kościół grzesznych (niestety) ludzi...(Kto z was jest bez grzechu...)Medjugorje odwiedza wielu księży-pasterzy owiec, które im Bóg oddał w opieką, właśnie po to, by owce nie błądziły.
A może by warto taką grupkę wziąć pod opiekę...Pozdrawiam.

Odpowiedz

stanislawp

5 lat, 4 miesiące temu

Papież Urban VIII o objawieniach „prywatnych”
„W podobnych przypadkach lepiej jest wierzyć niż nie wierzyć, gdyż jeżeli wierzymy i zostanie udowodnione jako prawdziwe – będziemy szczęśliwi, że uwierzyliśmy, gdyż o to prosiła Matka Najświętsza. Natomiast jeśli wierzycie i to okaże się fałszywe, otrzymacie wszystkie łaski, jakby to było prawdziwe, gdyż uwierzyliście, że to było prawdziwe”.
Przy okazji wstawiam się za naszą kochaną stygmatyczkę Katarzynę Szymon
Módlmy się o uznanie jej objawień.
Film ten niejednego może oświecić Łaską a szczególnie wstawiała się za nałogowcami takimi jak ja sam kiedyś byłem i publicznie zaświadczam


Jeszcze jeden Papież
Papież Benedykt XIV o objawieniach „prywatnych”
„Kto odrzuca całkowicie objawienia prywatne, ten nie grzeszy przeciw wierze, ale postępuje nierozważnie”.

Odpowiedz

CZERWONA RÓŻA

6 lat, 10 miesięcy temu

Kocham Cię Moje Dziecko,które w tej chwili czytasz te słowa,MOJA MIŁOŚC powinna Ci wystarczyć,chcę Cię prowadzić do Jezusa ,On Cię tak bardzo Kocha , Świat potrzbuje Nawrócenia.Niech Duch Święty zstąpi na Ciebie i pokój zapanuje w Twoim Sercu.
W godzinę Twojej śmierci podam Ci moją dłoń,JEZU UFAM TOBIE.
Dziękuję że zechciałęś na chwilę pobyć ZE MNĄ,JA JESTEM TU I TERAZ Z WAMI MOJE NAJUKOCHAŃSZE DZIATKI MARYJA DZIEWICA,MATKA ZBAWICIELA I ODKUPICIELA ŚWIATA,
BÓG JEST MIŁOŚCIĄ.
AMEN
To jest przekaz,który otrzymałam czytając komentarze

Odpowiedz

Damian

6 lat, 7 miesięcy temu

Dziękuję +

Odpowiedz

ks. Jerzy

6 lat, 9 miesięcy temu

W rozwiązaniu tajemnicy Medjugorie niech pomoże przeczytanie książki Antonio Socci "Tajemnice Jana Pawła II". Życzę wszystkim miłej lektury i stosownych przemyśleń. Z wielkanocnym pozdrowieniem ks. Jerzy

Odpowiedz

jagoda

6 lat, 9 miesięcy temu

Księże Jerzy, właśnie niedawno dostałam tę książkę w prezencie,naprawdę polecam wszystkim. Nasz papież wspomina m.innymi "chrońcie Medjugorie...." Są tu naprawdę wspaniałe przemyślenia na ten temat i nie tylko. Wszystkim życzę Wesołych Świąt.

Odpowiedz

kasia

6 lat, 6 miesięcy temu

Witam! Dla mnie Medjugorie jest szczególnym miejscem- miejscem do którego Bóg posyła Maryję, aby jeszcze raz opowiedziała światu o Jezusie. Maryja wzywa wszystkich, aby powrócili na droge Chrystusa, nawołuje nas abyśmy odwrócili sie od grzechu... czy tego żądał by od nas szatan? Czy szatan pragnie, aby dziesiątki tysięcy ludzi, którzy przybywają do Medjugorie: przyjmowali Komunię Św., modlili się i stali w kilometrowych kolejkach, po to aby móc sie wyspowiadać i oczyścić swoje serce z grzechu? W Medjugorie byłam 3 razy i miałam okazje spędzić trochę czasu z wizjonerami. Mogę świadczyć, że są to normalni, zdrowi ludzie, którym zostało przypisane tak niezwykłe zadanie; zadanie pochodzące od samego Boga. Wraz ze swoim rodzinami modlą sie i każdego dnia dają świadectwo miłości do Boga i Bliźniego. Myślę, że warto otworzyć własne serce i przyjąć do niego Maryję, bez względu na to czy ktoś wierzy, czy nie wierzy w objawienia w Medjugorie.
Pozdrawiam, Kasia- lat 18.

Odpowiedz

wojciech z gdańska

6 lat, 5 miesięcy temu

a moja córka pojechała do sanktuarium dzisiaj , wierzę , że jest to siła matki Bozej jada do niej Ci którzy czuja ,ze tam się pomodlą i dostana odpowiedż na swoje dalsze zycie, Wszystkie objawienia miały swoje misterium cierpienia,

Odpowiedz

helen

6 lat, 5 miesięcy temu

Serdecznie polecam książkę o. Ljudevit Rupcić OFM " Stanowisko Kościoła wobec objawień Matki Bożej w Medjugorju". Jest to książka przydatna dla osób które bronią Medjugorje jak i dla tych co je atakują.

Odpowiedz

julcia

5 lat, 11 miesięcy temu

Ja również byłam w Medjugorie. Nie widziałam żadnych zjawisk nadprzyrodzonych, ale widziałam długie kolejki do konfesjonałów, poznałam człowieka, który po 20 latach wyspowiadał się, widziałam rzesze pielgrzymów modlących się po kilka godzin dziennie. Nie sądzę żeby szatan strzelał gole do własnej bramki.
ps. a jak Pan Jezus chodził po ziemi to wielu wtedy mówiło, że jest opętany przez szatana, zwłaszcza uczeni w piśmie i faryzeusze drwili z Niego i opluwali Go.

Odpowiedz

kari

5 lat, 9 miesięcy temu

W tym roku odwiedzę Medjugorie po raz czwarty... To miejsce jest naprawdę szczególne, zbliża nas do Boga i czuć tą więź ze wszystkimi przebywającymi tam ludźmi. Uciekam więc raz w roku, od świata w którym rządzą rzeczy materialne i podążam oczyścić swoją duszę i spotkać się z Maryją w Medjugorie.

Odpowiedz

pątnik Częstochowski

5 lat, 6 miesięcy temu

to wielkie szczęście w takim tłumie akurat natrafić na osobę co się 20 lat nie spowiadała,gratuluję.Modląc się i pielgrzymując jako pątnik do Częstochowy idę w skupieniu rozmyślając o Bogu,nie szukam sensacji i świadectw bo wierzę,a wiara czyni cuda bo płynie z mego wnętrza,które umacnia Jezus Chrystus,mój Boży Brat!amen

Odpowiedz

Aga

5 lat, 8 miesięcy temu

W tym roku wybieram się do Medjugorie po raz pierwszy, wierzę głęgoko w objawienia. Trzeba być ślepym, żeby nie zauważyć,że te cuda, które tam się dokonują to działanie Boga. Śmieszne jest twierdzenie, że to działanie szatana, przecież on nienawidzi Maryi, nie podszywałby się pod nią.Jest to kompletnie nielogiczne.Ja mocno wierzę i już nie mogę się doczekać, gdy tam dotrę. W tym roku miałam inne plany, jednak to Maryja zadecydowała o moim wyjeździe!!

Odpowiedz

anna

5 lat, 7 miesięcy temu

Ciągle się zastanawiam czy te objawienia są prawdziwe. Dawno temu była tam moja przyjaciółka, jakoś na początku objawień. Pamiętam jak opowiadała, że nic szczególnego nie czuła, wręcz chciało jej się śmiać. Wróciła pełna wątpliwości. Niestety nie mogę jej dopytać o opinię bo od wielu lat nie żyje.
Do Medjugorie jeździł kilka razy mój tata. Dla mnie zastanawiające jest to, że nie widziałam nigdy po nim owoców nawrócenia (myślę, że on uważa się za osobę głęboko wierzącą) a wstrząsające dla mnie było to, że pielgrzymi z tamtego miejsca przywozili alkohol wyrabiany przez mieszkańców.
Ponad to zadziwia mnie i to, że Gospa mówi ciągle słowa nic nieznaczące, jakieś takie puste. Nie widzę w nich przesłania.
Ale może faktycznie brak mi wiary...
Pociesza mnie to, że żeby być dobrym katolikiem nie trzeba wierzyć w żadne objawienia.

Odpowiedz

pątnik Częstochowski

5 lat, 6 miesięcy temu

wiem z własnego doświadczenia jak przeszkadza szatan gdy się wybieramy w miejsca święte,np pieszo na Jasną Górę,..Ile trzeba modlitw by mi się plan przygotowawczy udał,zapraszam na Jasną Górę

Odpowiedz

PIELGRZYM-WARSZAWSKI

5 lat, 2 miesiące temu

osoba o niku:"Fdes et ratio"jest wyjątkowa pod zwględem ślepego ataku na medjugorie,myli fakty,a nawet śmim myśleć że specjalnie pisze nieprawde.

Odpowiedz

s. Anna

4 lata, 4 miesiące temu

Dlatego,że szatan nienawidzi Maryi, podszywa się pod Nią, aby Ją ośmieszyć. Tak robił podczas objawień w Gietrzwałdzie-JEDYNYCH UZNANYCH W POLSCE PRZEZ KOŚCIÓŁ ZA AUTENTYCZNE. Zaaranżował fałszywą wizję, przybierając postać Matki Bożej.Na szczęście dziewczęta opowiadały wszystko proboszczowi i szybko "doskonałe kłamstwo" wyszło. Do tego "znalazły" się dwie dodatkowe wizjonerki. Ale tu też dogłębne badania szybko zdemaskowały złego ducha. Zastanów się więc, czy to rzeczywiście takie śmieszne? Wszak diabeł to ojciec kłamstwa i mistrz mistyfikacji.

Odpowiedz

szatan

3 lata, 9 miesięcy temu

Byłem dwukrotnie w Medugorije i nic nadprzyrodzonego tam nie widziałem.
A szatan to jest nic innego jak ciemna strona ludzkiego umysłu której złe działania człowiek próbuje przypisać abstrakcyjnym bytom typu szatan

Odpowiedz

obiektyw

5 lat, 1 miesiąc temu

Kto raz dotrze do Medziugorja będzie potem wracał wielokrotnie lub będzie tęsknił do takiego powrotu.

Odpowiedz

MMS

4 lata, 3 miesiące temu

To nie jest dowód na pewne uzależnienie?

Odpowiedz

andrzej

3 lata, 5 miesięcy temu

to jest prawda ,byłem ostatnio i juz bardzo tesknie...

Odpowiedz

Bart

2 lata, 6 miesięcy temu

Byłem, i więcej pewnie nie pojadę. Biznes się kręci, dewocjonalia sprzedają, więc trzeba teraz zrobić z tego miejsca atrakcję. Nawet jak kościół zaprzeczy, to nadal będą jeździć.

Odpowiedz

katolik

5 lat, 1 miesiąc temu

W żadne objawienia nikt wierzyć nie musi.Przeszło dwa tysiące lat temu Jezus przyszedł na ziemię i co z Nim zrobili?Jest nauka kościoła i do nij wystarczy podejść z wiarą.A nie jeździć do Medjugorie po drodze plażować.

Odpowiedz

jk

4 lata, 12 miesięcy temu

Są techniki przesyłania obrazów do mózgu człowieka i głosu także z pominięciem innych odbiorców.. Jeśli są zarzuty co do zapisanych objawień i to kardynalne to ja z pewnością przestanę się interesować Medjugorie i wierzyć w to... Trzeba umieć zdrowy rozsądek.. Nie szukajmy sensacji tam gdzie nie powinno być sensacji bo to wstyd ... mamy 10 przykazań i a rozum dał nam Pan Bóg i korzystajmy z niego...

Odpowiedz

wiki

3 lata, 7 miesięcy temu

co do Madżiugorje mam bardzo mieszane uczucia. Na razie wstrzymałabym się z pielgrzymowaniem - dla mnie nie potwierdzone = niepewne. A co jeśli to nie Matka Najświętsza, tylko byt podszywający się pod Nią? Myślę, że póki co pojechałabym raczej do Sanktuarium w Pompejach :) Polecam Nowennę Pompejańską.

Odpowiedz

oświecona

3 lata, 3 miesiące temu

prawda jest taka, kosciół ma uznać po smierci dopiero autentycznosc objawień, OCZYWIŚCIE POZMIENIA TREŚC BO ROLA KOBIET MA BYC SPACYFIKOWANA, zmienia tak aby zachować linie koscioła jak do tej pory bez udziału kobiet, kobiety maja tylko siedziec cicho i rodzić,TO PRZYKRE, ale Bóg daje oświecenia i dlatego świat idzie do przodu a za nim zmienia się dopiero kosciół =nie odwrotnie...... to daje do myslenia dlaczego "beton" katolicki sie nie zmienia-bo tak ustalili w watykanie, dlatego Bóg objawia się kobietom inaczej,

Odpowiedz

Zosia barbara

2 lata, 3 miesiące temu

Dla wszystkich watpiacych.Bylam w Medjugorje w 1996r.Wyszlam na gore podbrdo na gore Krzyza.przezywalam to jak kazda katoliczka .Ale po powrocie do domu czulam jakis niedosyt,i wtedy Maryja mi sie przysnila ta piekna z Medjugorie.Wypowiedziala do mnie te slowa czemu nic nie mowie,i uslyszalam od niej slowa ,TAK POZNO TAK MALO CZASU.Najwyzszy czas opamietac sie uwiarzyc bo koniec jest bardzo bliski.Wiara jeszcze raz wiara my bracia musimy byc silnej wiary bo nasi ksieza ja traca na naszych oczach wybieraja to co przemija a traca to co wieczne.Powinni brac przyklad ze swoich wiernych.

Odpowiedz

alicja

1 rok, 11 miesięcy temu

czytalam kiedys slowa sw.JP 2 ze gdyby tylko mogl zaraz by tam pojechal,I to jest dla mnie wystarczajace,

Odpowiedz

Kredka07

1 rok, 9 miesięcy temu

Cokolwiek napiszecie o Medjugorie - nie ma to tu znaczenia - zawsze wokół Dobra najwięcej poruty czyni szatan wprowadzając ducha rozłamu, kłótni i walki - tutaj nie ma miejsca na krytykę - Miłość zwycięży i ani Licheń ani Fatima ani żadna inna wioska nie są tu celem, ale Maryja, zatem nie rańmy Jej serca...Jeżeli "ktoś" nie uznaje Prawdy płynąca z ambon w tej maleńkiej i pokornej wioski - zapewne tam nie był, tylko modlitwa zbliża do Maryi, a to miejsce znacznie to ułatwia tym, którzy mają problem na znalezienie skupienia w naszym głośnym i pseudou-ucywilizowanym świecie. To wszystko - mir, mir, mir!!!

Odpowiedz

Franciszek

1 rok, 7 miesięcy temu

Według wizjonerów z Medziugorje Maryja -Królowa Pokoju osoby które my nazywamy ,,niewierzącymi,, Ona nazywa osobami ktore ,,NIE POZNAŁY MIŁOŚCI BOŻEJ,,.
Bardzo trafne określenie .W wielu komentarzach na tej stronie widać że brakuje miłości. Negatywne komentarze są próbą dla zwolenników objawień czy wyćwiczyli się już w miłości ,czy dzięki ich komentarzom przeciwnik zostanie zachęcony -POZNA MIŁOŚĆ BOŻĄ płynącą przez zwolennika objawień.
Zarówno w przypadku zwolenników jak i przeciwników obowiązuje nas MIŁOŚĆ i nie czynienie osądów na temat drugiej strony.Tego dokona Kościół hierarchiczny a ostatecznie Bóg którego największy przymiot to Miłosierdzie.

Odpowiedz

ada

1 rok, 1 miesiąc temu

To powinno być oficjalnie zakazane.

Odpowiedz

Franciszek

1 rok temu

C+M+B= 2016

Odpowiedz

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook