Zgłoszenia na Światowy Kongres Kapłanów najpóźniej do 7 kwietnia

tom, pb (KAI) / kw, Watykan, 2010-02-11

Organizatorzy Światowego Kongresu Kapłanów, który w dniach 9-11 czerwca 2010 r. odbędzie się w Rzymie, przypominają, że zgłoszenia do udziału w nim będą przyjmowane najpóźniej do 7 kwietnia.

Formularze akredytacyjne w językach: angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim i portugalskim są dostępne pod adresem www.annussacerdotalis.org.

Kongres rozpocznie się w środę 9 czerwca liturgią pod przewodnictwem kard. Claudio Hummesa, prefekta Kongregacji ds. Duchowieństwa i metropolity kolońskiego kard. Joachima Meisnera w rzymskiej bazylice św. Pawła za Murami. Oprócz sprawowania Mszy św., uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu i wysłuchania konferencji nt. „Nawrócenie i misja”, duchowni będą mogli przystąpić do sakramentu pojednania.

W drugim dniu księża i diakoni z całego świata spotkają się na nabożeństwach, wspólnych modlitwach i wykładach w bazylice Matki Bożej Większej. Tematem dnia będzie: „Wieczernik: wzywanie Ducha Świętego z Maryją w braterskiej wspólnocie”. Głównym prelegentem będzie arcybiskup Québecu kard. Marc Ouellet. Mszy św. przewodniczyć będzie sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Tarcisio Bertone.

Wieczorem tegoż dnia w Bazylice św. Piotra odbędzie się czuwanie modlitewne połączone ze świadectwami księży. Do zebranych przemówi też Benedykt XVI.

Międzynarodowy Kongres Księży zamknie 11 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, wspólna Msza św. w bazylice św. Piotra pod przewodnictwem papieża. Podczas niej kapłani odnowią swoje przyrzeczenia na wierność Chrystusowi. Liturgia ta zakończy Rok Kapłański, ogłoszony w 150. rocznicę śmierci św. Jana Marii Vianneya.

Organizację spotkania z udziałem kilku tysięcy kapłanów Kongregacja ds. Duchowieństwa powierzyła biuru pielgrzymkowemu Wikariatu Rzymu – Opera Romana Pellegrinaggi.

Poprzednie międzynarodowe spotkania księży odbyły się w okresie 1996-2004 w Fatimie, Yamoussoukro (Wybrzeże Kości Słoniowej), w Guadalupe (Meksyk), w Ziemi Świętej, Rzymie i na Malcie.

Komentarze (8)

parafianin

6 lat, 11 miesięcy temu

doskonała, kolejna wymówka proboszczów, profesorów, kanoników, prefektów, kapelanów na darmową wycieczkę do Rzymu

Odpowiedz

jakub

6 lat, 11 miesięcy temu

Drogi "parafianinie" a skąd ta wiedza o tym że ta "wycieczka jest darmowa" Co ty wiesz o utrzymaniu księży? Znam bardzo bogatych i bardzo biednych księży a pomiędzy nimi wielu żyjących przeciętnie jak wielu ludzi borykających się z finansami. Jesli jednak jesteś przekonany że kapłaństwo to świetny interes i sposób na wygodne życie to sam zostań księdzem a jeśli to nie możliwe bo masz już rodzinę to namów do tego swego syna lub kogoś z bliskich Twojej rodziny. Powodzenia!

Odpowiedz

zaz

6 lat, 11 miesięcy temu

a skąd wiesz, że darmowa, gdy trzeba zapłacić

Odpowiedz

padrino

6 lat, 11 miesięcy temu

mości panie parafianinie!!!

zapewne znasz się na czymś innym, to może nie wypowiadaj się na ten temat.
biedaczku - wyrazy współczucia.

Proś Boga o wiarę.

Odpowiedz

parochus_ruralis

6 lat, 10 miesięcy temu

A dlaczego darmowa? Na pewno ściągną z nas niezły haracz tam w Rzymie.

Odpowiedz

on

6 lat, 10 miesięcy temu

oczywiscie ze darmowa, a moze inaczej - zaplacic trzeba, ale 'dola' od kogoz? od ludzi ! ciezko zapracowana ... a wymowka i okazja do kolejnej wycieczki trudna do zakwestionowania ... niejeden proboszcz juz zaciera rece na kolejna wycieczke, zamiast zajac sie potrzebami parafii ... no ale to juz tak jest

Odpowiedz

Matka kapłana

6 lat, 10 miesięcy temu

Mam syna kapłana. Nigdy Boga nie prosiłam o powołanie kapłańskie dla mojego syna, wręcz przeciwnie. Zawsze tylko polecałam Go Bogu. A gdy został kapłanem, pragnę, aby był kapłanem na wzór Chrystusa i proszę Jezusa, aby miał wokół siebie życzliwych parafian. Chyba Pan nie rozumie jak ważni są dla kapłana dobrzy parafianie. Myślę,że Pan do nich nie należy. Życzę Panu, abyś miał Pan możliwość przekonania się o tych rzekomo darmowych pieniądzach.

Odpowiedz

Anna

6 lat, 10 miesięcy temu

Otoczmy naszych kapłanów szczególną modlitwą. Jedną z takich możliwości jest Betańska Misja Wspierania Kapłanów, do której należę. Zainteresowanych odsyłam na stronę www kaplani com pl- dział czytelnia.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook