Papież wzywa katolików do udziału w niedzielnych Mszach

ml, 2010-06-16

Benedykt XVI podkreślił, że udział w niedzielnej Eucharystii jest spotkaniem ze Zmartwychwstałym Panem. Bez niej życie chrześcijańskie traci fundament.

Papież przemawiał podczas inauguracji dorocznego kongresu diecezji rzymskiej na temat "Oczy im się otworzyły, poznali Go i przepowiadali. Niedzielna Eucharystia i świadectwo miłości". Przypomniał, że Msza św. stanowi "fundamentalny moment spotkania człowieka z Bogiem". "To bardzo ważne dla nas, chrześcijan, spotykać się w niedzielę ze Zmartwychwstałym" - mówił papież.

 

Wezwał kapłanów swej diecezji, by kładli szczególny akcent na nadprzyrodzony aspekt Eucharystii. Bez tego, ostrzegł, "zaangażowanie apostolskie zamienia się w jałowy aktywizm", ponieważ to "Eucharystia stanowi o Kościele".

Mówiąc o sytuacji Wiecznego Miasta, Benedykt XVI stwierdził, że "potrzebuje ono wyraźniejszego i świetlanego świadectwa miłości", gdyż "nieustannym wyzwaniem są dla nas potrzeby i ubóstwo wielu mężczyzn i kobiet". "W dobie kryzysu gospodarczego i społecznego, jak obecnie, musimy być solidarni z wszystkimi, którzy żyją w niedostatku" - powiedział papież. Dodał że w ten sposób Kościół pomoże "mieszkańcom Rzymu odkryć, że są braćmi i dziećmi jednego Ojca".

Witając papieża jego wikariusz dla diecezji rzymskiej kard. Agostino Vallini wyraził zaniepokojenie faktem, że wielu ochrzczonych nie bierze udziału w Mszy św. Powiedział, że zatroskany jest stylem życia, z którego "nie przebija życie Chrystusa i dla którego inspiracją nie są wartości chrześcijańskie".

 

Komentarze (4)

A.

6 lat, 7 miesięcy temu

Trzeba dotrzeć do ludzi z istotą treści Eucharystii, z prawdziwym przesłaniem nauki Kościoła, pokazać, pouczyć, objaśnić, udowodnić, aby nie traktowali Mszy św. jako sztuki dla sztuki czyli martwego, cotygodniowego, czasem nawet rodzinnego rytuału. Duża w tym rola katechezy dla dorosłych i osobistego przykładu.

Odpowiedz

Marcel

6 lat, 7 miesięcy temu

wiele ludzi nie uczestniczy we Mszy św. ponieważ nie zna jej istoty.
Uzmysłowienie katolickiej nauki o bezkrwawym ponowieniu Ofiary Krzyżowej podczas Eucharystii , było by o wiele "atrakcyjniejsze" od bezbarwnej ideologi "spotkania".

Odpowiedz

janusz

6 lat, 7 miesięcy temu

jesli kochasz i jestes kochany nie chcesz zrobic nic przeciw tej milosci. Zapraszam na msze sw nie tylko w niedziele .Pozdrawiam

Odpowiedz

Lila

6 lat, 7 miesięcy temu

Czym jest Msza Św. i co się na niej dzieje - szczególnie dla tych, którzy nie mają świadomości :
http://sanctus.pl/index.php?grupa=116&podgrupa=429&doc=379

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook