Polskie kolędy na Placu św. Piotra

RV / mz, Watykan, 2016-01-04

Wśród wiernych z całego świata, licznie zgromadzonych na placu św. Piotra w Watykanie na modlitwie „Anioł Pański” z papieżem Franciszkiem, nie zabrakło także Polaków. Tym razem było ich także bardzo dobrze słychać.

Wśród pielgrzymujących był bowiem Zespół „Promyczki dobra” z Nowego Sącza oraz Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej. Dla Ojca Świętego i zebranych w Watykanie tłumów wykonali oni kilka kolęd.

„Powróciliśmy do naszej tradycji, ponieważ byliśmy z dziećmi tutaj w Roku Jubileuszowym 2000. Teraz mamy Jubileusz Miłosierdzia. Przyjechaliśmy żeby pięknie rozpocząć ten Nowy Rok i zaprosić jak najwięcej ludzi na Światowe Dni Młodzieży do Polski w lipcu. To taki akcent sądecki w Rzymie, który przez kilka lat «Promyczki dobra» prezentowały” – powiedział Radiu Watykańskiemu dyrektor dziecięcego zespołu ks. Andrzej Mulka.

„Najbardziej mi się podobało, jak wszyscy zaczęli klaskać, a orkiestra zaczęła grać i taka była bardzo miła atmosfera. Dla Ojca Świętego zagraliśmy refren naszej polskiej kolędy «Gdy się Chrystus rodzi»” – powiedziała śpiewająca w „Promyczkach dobra” Ania Gwóźdź.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook