Papież promuje bezpieczeństwo na drogach

pb (KAI/imedia-info.org) / br, Watykan, 2016-01-16

Papież włączył się w światową kampanię promującą bezpieczeństwo na drogach. Podczas audiencji dla Jeana Todta, kierującego Międzynarodową Federacją Samochodową (FIA), a zarazem specjalnego wysłannika Narodów Zjednoczonych ds. bezpieczeństwa drogowego, Franciszek pozował do zdjęć z przesłaniami uwrażliwiającymi opinię publiczną na ten problem.

Todt - któremu towarzyszyli sekretarz wykonawczy Komisji Gospodarczej Narodow Zjednoczonych na Europę Christian Friis Bache i prezes włoskiego Automobilklubu Angelo Sticchi Damiani - ujawnił, że w czasie audiencji Franciszek obejrzał krótki film wideo „Save Kids Lives” w reżyserii Luca Bessona o niebezpieczeństwach grożących dzieciom w niektórych krajach ubogich w drodze do szkoły.

- Chcieliśmy pokazać papieżowi plagę wypadków drogowych - wyjaśnił Todt, który poinformował Ojca Świętego o danych statystycznych: 1,3 mln zabitych rocznie na całym świecie, 50 mln rannych, 500 dzieci ginących codziennie na drogach.

Wobec braku światowej mobilizacji w sprawie tej pandemii Todt uznał za istotny udział w kampanii „najbardziej emblematycznej osobistości na planecie”. Franciszek zgodził się pozować do zdjęć z tablicami przypominającymi podstawowe zasady bezpieczeństwa drogowego: zapinanie pasów w samochodzie, jazda na rowerze w kasku na głowie, przestrzeganie kodeksu drogowego i ograniczeń prędkości, niepicie, niejedzenie i nietelefonowanie podczas jazdy. - Uważam, że jeśli papież zaleci założenie kasku czy zapięcie pasów bezpieczeństwa, to przyniesie to owoce - stwierdził Todt, który nazwał Franciszka kimś wyjątkowym.

Podczas audiencji Todt - były szef zespołu Ferrari w wyścigach Formuły 1 - poinformował papieża o stanie zdrowia Michela Schumachera, ofiary poważnego wypadku podczas jazdy na nartach w 2013 r., który przez pół roku leżał w śpiączce. Franciszek zapewnił o swej modlitwie w intencji słynnego niemieckiego pilota rajdowego.

Obecna była także żona Todta, malezyjska aktorka Michelle Yeoh, jedna z „dziewczyn Bonda”, która podarowała Ojcu Świętemu kopię filmu „The Lady” Luca Bessona z 2011 r., w którym zagrała birmańską laureatkę pokojowej nagrody Nobla, Aung San Suu Kyi.


Komentarze (1)

Gość

10 miesięcy temu

Dodatkowo Papież promuje higienę wśród kobiet. Zaczął myć im nogi. Wspaniały człowiek. Wyświetla w Rzymie zwierzątka na kościele, promuje bezpieczeństwo, zajmuje się ekologią. I taki skromny, że hej...

Odpowiedz
Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook