Papież przyjął premiera Iraku

st (KAI) / br, Watykan, 2016-02-11

Sytuacja mniejszości chrześcijańskiej na Bliskim Wschodzi to główne tematy rozmów w Watykanie z premierem Iraku Hajdarem Dżawada al-Abadi. Został on przyjął na audiencji prywatnej przez Ojca Świętego, a następnie spotkał się z Sekretarzem Stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolinem, któremu towarzyszył sekretarz ds. Relacji Stolicy Apostolskiej z Państwami, abp Paul Gallagher.

Jak podano w komunikacie opublikowanym przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej „podczas serdecznych rozmów, wspomniano o dobrym stanie stosunków dwustronnych, o życiu Kościoła w tym kraju oraz sytuacji chrześcijan, a także mniejszości etnicznych i religijnych mieszkających w Iraku”. Szczególnie podkreślono znaczenie ich obecności i konieczność ochrony ich praw. Przypomniano również rolę dialogu międzyreligijnego oraz o odpowiedzialności wspólnot religijnych za krzewienie tolerancji i pokoju.

W tym kontekście podkreślono znaczenie trwającego obecnie procesu pojednania między różnymi grupami społecznymi. Omawiano również sytuację humanitarną w Iraku, a także szerzej w tym regionie świata.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook