Nowi ambasadorzy Argentyny i Timoru Wschodniego

RV / br, Watykan, 2016-02-24

Na audiencji prywatnej Ojciec Święty przyjął nowego ambasadora Argentyny przy Stolicy Apostolskiej, który złożył listy uwierzytelniające. Przedstawicielem ojczyzny Papieża Franciszka przy Watykanie jest odtąd 67-letni Rogelio Francisco Emilio Pfirter.

Po studiach prawniczych pracuje on w dyplomacji już od ponad 40 lat. W argentyńskim ministerstwie spraw zagranicznych był m.in. dyrektorem ds. broni nuklearnej i bezpieczeństwa. Następnie w latach 1995-2000, reprezentował swój kraj jako ambasador w Londynie, a wreszcie w latach 2000-2002 był dyrektorem generalnym Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej w Hadze.

Ponadto Ojciec Święty przyjął na audiencji prywatnej nowego ambasadora Timoru Wschodniego – azjatyckiego kraju, wśród którego mieszkańców katolicy stanowią najwyższy procent. Listy uwierzytelniające złożył 47-letni Egas da Costa Freitas. Ukończył on studia filozoficzne i teologiczne w okupującej wówczas jego kraj Indonezji. Był m.in. działaczem Ruchu Wyzwolenia Timoru Wschodniego. Ostatnio uczył w szkole średniej, będąc jednocześnie zastępcą sekretarza Rady Duszpasterskiej diecezji Baucau i czynnym członkiem komisji katechetycznej.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook