Watykan uczci Godzinę Ziemi

ts (KAI) / br, Watykan, 2016-03-19

W sobotę 19 marca wieczorem przez godzinę bazylika św. Piotra zostanie niemal całkowicie wygaszona - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Jest to jedna z form włączenia się Państwa Watykańskiego w międzynarodową akcję „Earth Hour” (Godzina Ziemi), prowadzoną przez Międzynarodową Fundację Ochrony Środowiska (WWFI).

W tym samym czasie zostaną też wyłączone światła m.in. na Wieży Eiffla w Paryżu i na Empire State Building w Nowym Jorku.

Według zapowiedzi Watykanu, w godzinach od 20.30 do 21.30 wyłączone zostanie oświetlenie kopuły bazyliki i Kolumnady Berniniego. Oświetlone pozostaną dwie fontanny na placu św. Piotra i cztery kandelabry otaczające centralny obelisk.

Podkreślono, że Państwo Miasta Watykanu od lat wspiera inicjatywę WWF. Przez swoją akcję organizacja ta chce rozwijać świadomość ekologiczną i zachęcać do oszczędzania energii elektrycznej.

O wzmożone wysiłki w walce ze zmianami klimatycznymi apelował Franciszek w swej encyklice ekologicznej „Laudato si” z czerwca 2015 roku.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook