Ojciec Święty po zamachach w Brukseli potępia „ślepą przemoc”

pb / br, Watykan, 2016-03-22

Papież Franciszek potępił „ślepą przemoc, która rodzi tyle cierpienia”. W telegramie do prymasa Belgii, abp. Jozefa De Kesela zapewnił o swej modlitwie w intencji ofiar zamachów w Brukseli z 22 marca br., w których zginęło co najmniej 34 osób, a ponad 200 zostało rannych.

Ojciec Święty powierzył miłosierdziu Bożemu zabitych, a także „przyłączył się przez modlitwę do bólu ich bliskich”. Wyraził swe współczucie rannym i ich rodzinom, a także przekazał wyrazy wsparcia dla osób niosących im pomoc, prosząc Boga, aby dał im pociechę i ukojenie. Błaga Go też o dar pokoju i przyzywa Jego błogosławieństwa dla boleśnie doświadczonych rodzin i wszystkich Belgów.

Telegram w imieniu papieża wysłał sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin.

Komentarze (1)

korwinista

10 miesięcy temu

Jak dobrze ze JSw jest az tak zatroskany o losy i pokoj swiata. Ciesze sie niezmiernie z tego telegramu. Od razu nadzieja zagoscila w sercu mym rozradowujac je w sposob nieopisany. Mysle ze najwazniejsza jest pomoc duchowa wszystkim poszkodowanym i zapewnienie o modlitwie tym ktorzy wkrotce zgina od kolejnych zamachow, wyrazam gleboka nadzieje ze kolejne dni islamu w KK, dialog, wpolne poszanowanie wartosci juz niedlugo poloza kres licznym nieporozumieniom i uprzedzeniom.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook