Terroryzm to akt wiary w nienawiść

pb (KAI/Il sismografo) / br, Watykan, 2016-03-23

Terroryzm jest aktem wiary w nienawiść - uważa dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. Ks. Federico Lombardi skomentował dla włoskiej telewizji Tv2000 dzisiejsze zamachy terrorystyczne w Brukseli. Ich tragiczny bilans wynosi już 34 zabitych i ponad 200 rannych.

Jednocześnie włoski jezuita wezwał, by nie ulec wpływowi tego coraz bardziej rozpowszechnionego zjawiska, gdyż jednym z celów terrorystów jest właśnie podważenie wzajemnego zaufania ludzi i w ten sposób narzucenie dezintegracji społeczeństwa.

Komentując często powtarzane przez papieża Franciszka słowa o „trzeciej wojnie światowej w kawałkach”, ks. Lombardi podkreślił, że w swej religijnej i duchowej misji i posłudze papież sięga do korzeni problemu i zwraca się do ludzkich serc, gdyż tylko w sumieniu każdego człowieka może nastąpić jego nawrócenie. Ojciec Święty nie posiada jednak narzędzi do narzucenia swego nauczania. Ma on moc jedynie religijną i moralną. Jego słowa i zachęty przypominają, że pokój i wzajemny szacunek mogą zrodzić się i przekształcić w prawdziwe i trwałe zachowania tylko gdy opierają się na miłosiernym sercu. Miłosierdzie bowiem dostrzega w innym człowieku osobę, którą trzeba szanować i kochać, podmiot praw i godności - stwierdził dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Komentarze (1)

korwinista

10 miesięcy temu

typowy poprawnie polityczny belkot dziennikarski, o wzajemnym poszanowaniu wartosci. Mysle ze za malo bylo dnia islamu w Kosciele, za malo dialogu i wspolnych modlitewnych spotkan. Ciag dalszy opowiadania banalow. Proponuje Ks. Federico Lombardi i JSw Franciszkowi przejscie sie dzielnica muzulmanska w Europie, skosztowania na wlasnej skórze nowej tradycji palenia samochodow na przedmiesciach Paryza, czy przywitania imigrantow gdy ci demolowali poludniowe Wlochy, szkoda ze Ks. Federico Lombardi tam nie bylo.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook