Wspomnienie ks. Romana Foryckiego SAC

ms, 2011-06-28

25 czerwca w wypadku samochodowym zginął ks. dr Roman Forycki SAC, były rektor seminariów duchownych – pallotyńskiego w Ołtarzewie i diecezjalnego w Ełku. Miał 75 lat. Pogrzeb śp. ks. Romana Foryckiego odbędzie się w czwartek, 30 czerwca w kościele seminaryjnym pw. Królowej Apostołów w Ołtarzewie. O godz. 9.00 – przywiezienie ciała i modlitwa przy trumnie Zmarłego. O godz. 11.00 – Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem abp. Henryka Hosera SAC. Po Mszy – obrzędy pogrzebowe i złożenie ciała do grobu w pallotyńskiej kwaterze na cmentarzu w Ołtarzewie.

Komentarze (8)

ks. Piotr Zawada SAC

5 lat, 6 miesięcy temu

ks. Roman swoim życiem ukazywał innym drogę do Boga, ukazywał Jego autentyczny obraz, i niósł Go poprzez Słowo i sakramenty, które sprawował jako kapłan. Wierny i oddany na przepadłe Sługa Ewangelii, pełen pokory i skromności, za życia zasłużył sobie na opinię świętości.

Odpowiedz

Małgorzata

5 lat, 6 miesięcy temu

Naprawdę świety kapłan i Człowiek, bez reszty oddany Bogu, dający siebie ludziom ile sił i czasu starczało, niesamowity, wszechstronny, wielkiej skromności i niepojętej po ludzku pokory. Wszystko czynił na chwałę Bożą, niczego nie chcąc dla siebie. Bogu dziękuję za te 15 lat, w ciągu których był moim kierownikiem duchownych i jedynym wsparciem w problemach. Teraz pozostaje kontakt przez świetych obcowanie i mam nadzieję, kiedyć spotkanie przed Panem.

Odpowiedz

Ks. Zbigniew

5 lat, 6 miesięcy temu

Ten WIELKI człowiek był moim rektorem. Życzę wszystkim by spotykali w swoim życiu takich ludzi. Diecezja Ełcka miała to szczęście "mieć Go dla siebie". Niech Bóg wynagrodzi Ci niebem wszelkie dobro jakie zostawiłeś w Ełku drogi Księże Rektorze.

Odpowiedz

Ksiądz

5 lat, 6 miesięcy temu

Śp Ks. Roman jak mało kto potrafił dostrzec dobro w człowieku.

Odpowiedz

ks. sac

5 lat, 6 miesięcy temu

Ks. Roman Forycki był największym ze wszystkich pallotynów, bo był po prostu święty. Wszyscy co do tego są zgodni. Mam nadzieję, że ruszy kiedyś proces beatyfikacyjny tego niezwykłego Człowieka. Myślę, że wszyscy, którzy Go znali, bardzo tego oczekują.
SANTO SUBITO! Módl się za nami!

Odpowiedz

Michał

5 lat, 6 miesięcy temu

Ś.P. Ks. Roman był prawdziwie święty... zawsze zanurzony w Bogu. Zamyślony, radosny, gotowy do pomocy. Po rozmowach z ks. Romanem zawsze wychodziłem w dziwny sposób spokojny. Napawał niebywałym optymizmem, mobilizował.

Niech dobry Bóg, któremu bezgranicznie oddał wszystko, całego siebie, przyjmie go na świętą ucztę.

Odpowiedz

klara

5 lat, 6 miesięcy temu

Księże Romanie święty naszych czasów dziękuję Ci za Twoje prowadzenie mojej duszy za cierpliwość, za dobroć, za cierpliwość, za pokrzepienie duchowe, za Twoją obecność - do zobaczenia w niebie

Odpowiedz

ks. Kazik

5 lat, 6 miesięcy temu

Pochodzimy z tej samej miejscowości i parafii, urodził się w moim domu rodzinnym bo przed wojną wynajmowali część domu od mojego dziadka jego rodzice. ostatni raz widzieliśmy się na moich prymicjach w 2008 roku. Było to spotkanie trzech kapłanów z jednej miejscowości, nieżyjących dziś już Ks. Romana Foryckiego, ks. Józefa Goluńskiego i mnie który dopiero zaczynał drogę. Nie zdążyłem się już z nimi spotkać choć chciałem się tyle od nich nauczyć. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook