Papież o dialogu międzyreligijnym - nowa forma prezentacji papieskich intencji

st (KAI) / br, Watykan, 2016-01-07

Nową formę przekazu w formie wideo – po angielsku, francusku, hiszpańsku, włosku, portugalsku, chińsku i arabsku w internecie zaproponowano dla przedstawienia comiesięcznych papieskich intencji modlitewnych.

Obrazy te są umieszczone pod adresem thepopevideo.org. W pierwszym papieskim wideo Ojciec Święty, któremu towarzyszą przedstawiciele katolików, żydów, muzułmanów i buddystów mowa jest o wyzwaniu jaki stanowi dialog międzyreligijny.

 

 

 

Słowa Franciszka przeplatane są obrazami przypominającymi spotkania z przedstawicielami innych wyznań chrześcijańskich czy innych religii. Papież wzywa ludzi dobrej woli do upowszechnienia przesłania: „Aby szczery dialog między mężczyznami i kobietami różnych wyznań religijnych zrodził owoce pokoju i sprawiedliwości”. Na końcu dodaje, iż ufa w modlitwy adresatów swego przesłania.

Z inicjatywą filmów wideo wyszło Apostolstwo Modlitwy, istniejące od 1844 r., a założone przez grupę jezuickich seminarzystów we Francji. Co roku Ojciec Święty wyznacza na każdy miesiąc intencje Apostolstwa Modlitwy: ogólną, dotyczącą problemów całego Kościoła, i misyjną, związaną z ewangelizacją.

Komentarze (2)

zdumiona

1 rok temu

Ten film to skandal. A Wy tak zamieszczacie go bez komentarza. Polecam Frondę. Jezus na równi z menorą i buddą, nie mówiąc o islamie. Brr!Wierzę w Jezusa a nie w miłość.

Odpowiedz

sławek

1 rok temu

To chyba nowa religia

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook