Warszawa: panel dziennikarski z okazji X Dnia Papieskiego

tk/ms, 2010-10-05

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia zaprasza na panel dyskusyjny z okazji X Dnia Papieskiego: „Jan Paweł II – odwaga świętości”, który odbędzie się 6 października w Warszawie. O świętości i jej miejscu w mediach, o postrzeganiu wiary przez młodzież oraz ich interpretacji świętości Jana Pawła II dyskutować będą główni laureaci Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. Biskupa Jana Chrapka.

Gospodarzem spotkania będzie arcybiskup Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, Przewodniczący Rady Fundacji, Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Na pytanie „Czy w mediach jest miejsce na świętość?” spróbuje odpowiedzieć Ewa Czaczkowska z „Rzeczpospolitej”; Marek Zając z tygodnika „Przekrój” zastanowi się nad tym, czy „Świętość w dzisiejszym świecie jest chciana, odrzucana czy wyśmiewana”; „Czy polska młodzież wierzy odważnie?” – to tytuł wystąpienia Anny Gruszeckiej z Radia Merkury natomiast Grzegorz Polak z Religia.tv zmierzy się z tematem „Jan Paweł II – dlaczego święty?”

Po krótkich wystąpieniach rozpocznie się panel wokół głównego tematu tegorocznego Dnia Papieskiego „Jan Paweł II – Odwaga Świętości”.

Sesję zakończy wystąpienie metropolity warszawskiego.

„Naszym celem jest refleksja dotycząca papieskiego nauczania w wymiarze wezwania do świętości. Podczas panelu podejmiemy ważny i trudny temat świętości i możliwość aktualizacji myśli Jana Pawła II w dzisiejszym przekazie medialnym” – napisał w zaproszeniu na sesję abp Kazimierz Nycz.

„Tak często dziennikarzom przychodzi relacjonować świętość, a także, może nawet częściej, jej brak w dzisiejszym świecie. Zdajemy sobie sprawę, że jest to temat niezwykle ważny” – podkreślił przewodniczący Rady Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Sesja odbędzie się 6 października (środa), o godzinie 12.00, w Sali Plenarnej Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6, w Warszawie.

Przeczytaj zaproszenie abp. Kazimierza Nycza i program spotkania

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook