Z prasy

Franciszek udzielił wywiadu belgijskiemu tygodnikowi 2016-12-08

Franciszek udzielił wywiadu belgijskiemu tygodnikowi

Owoce Jubileuszu Miłosierdzia, kwestia sekularyzmu, wyzwania dla młodych i Europy, dążenie do synodalności w Kościele, odpowiedzialność mediów i rady dla kapłanów - to główne tematy poruszone przez papieża Franciszka w obszernym, opublikowanym wywiadzie udzielonym belgijskiemu tygodnikowi katolickiemu „Tertio”.

Więcej...

Kogo Franciszek dołączy do Kolegium Kardynalskiego? 2016-09-05

20 listopada br. - Uroczystość Chrystusa Króla zbiegająca się z zakończeniem Jubileuszu Miłosierdzia i 22 lutego 2017 – święto katedry św. Piotra to zdaniem Marco Manciniego z agencji ACI Stampa dwie możliwe daty zwołania przez Ojca Świętego konsystorza dla kreowania nowych kardynałów.

Więcej...

Portugalskie media: powrót z Krakowa to początek misji 2016-08-01

Powracający do Portugalii uczestnicy zakończonych w niedzielę Światowych Dni Młodzieży w licznych świadectwach przyznają rodzimym mediom, że chcieliby odpowiedzieć na apel papieża Franciszka, który w Krakowie wzywał młodych katolików do aktywnego chrześcijaństwa.

Więcej...

Będzie mniej diecezji we Włoszech? 2016-01-31

Kościół katolicki we Włoszech chce drastycznie zredukować liczbę diecezji z 226 do 119 - donosi katolicki tygodnik "Famiglia Cristiana".

Więcej...

Kard. Bertone zaprzecza zarzutom o luksusach, które mu się przypisuje 2015-11-06

Moje mieszkanie to niecałe 300 metrów kwadratowych i mieszka tu również wspólnota trzech sióstr, pomagających mi w pracy – oświadczył emerytowany sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Tarcisio Bertone.

Więcej...

Media w Ameryce Łacińskiej: "papież chce pojednania na Kubie" 2015-09-22

Media w Ameryce Łacińskiej na zakończenie pielgrzymki papieskiej na Kubę dokonują wstępnej analizy tej wizyty. Większość z nich krytykuje fakt, że nie doszło do spotkania papieża z dysydentami na wyspie. Ponadto na blogach prowadzonych przez osoby prywatne, krytycznie nastawione do rządu, podkreśla się znaczenie apelu papieża o pojednanie w społeczeństwie kubańskim.

Więcej...

Iracki franciszkanin uwolniony w Syrii 2015-07-11

Uprowadzony przed tygodniem w syryjskiej prowincji Idlib iracki zakonnik został uwolniony. Franciszkańska Kustodia w Ziemi Świętej poinformowała 10 lipca wieczorem, że do uwolnienia 41-letniego franciszkanina przyczyniły się prawdopodobnie działania policji syryjskiej.

Więcej...

W Watykanie nie ma nielegalnych funduszy 2015-02-25

O sytuacji finansowej Watykanu oraz kwestiach związanych z opracowywaniem statutów Sekretariatu ds. Gospodarczych pisze na łamach dziennika „La Stampa” Andrea Tornielli. Wyjaśnia przyczyny „odkrycia” aktywów w wysokości niemal 1,4 mld euro.

Więcej...

Ekologiczna encyklika już gotowa? 2015-01-03

Zapowiadana od dłuższego czasu encyklika Franciszka nt. ekologii jest już w praktyce gotowa – twierdzi w piątkowym wydaniu madrycki dziennik „El País”. Autor artykułu Pablo Ordaz pisze, że dokument, nad którym pracowała od jesieni 2013 grupa specjalistów, w tym kardynał kurialny Peter Turkson oraz dwaj teologowie argentyńscy abp Víctor Manuel Fernández i ks. Carlos María Galli, może się ukazać jeszcze w tym miesiącu.

Więcej...

Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów 2014-06-28

Zasadniczym błędem byłoby pojmowanie czy przeżywanie kapłaństwa jako osobistego wyniesienia albo kwestii prestiżu. W uroczystość Serca Jezusowego, obchodzoną w tym roku już po raz 20. jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów, zwrócił na to uwagę na łamach "L’Osservatore Romano" sekretarz Kongregacji ds. Duchowieństwa abp Celso Morga Iruzubieta.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook