Zapowiedzi wydarzeń

Warszawa: 28 października sesja popularnonaukowa z okazji 60. rocznicy uwolnienia Prymasa Tysiąclecia 2016-10-24

Aresztowanie i uwolnienie kardynała Stefana Wyszyńskiego w świetle nowych dokumentów - pod takim hasłem, 28 października w Warszawie, odbędzie się sesja popularnonaukowa z okazji 60. rocznicy uwolnienia Prymasa Tysiąclecia.

Więcej...

Kraków: w wawelskiej katedrze Msza św. z okazji 60. rocznicy powstania węgierskiego ‘56 r. 2016-10-22

23 października w katedrze wawelskiej o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji 60. rocznicy powstania węgierskiego 1956 r. Wezmą w niej udział przedstawiciele władz węgierskich i Węgrzy z bp Lajosem Vargą z Vac oraz sekretarzem stanu w Ministerstwie Zasobów Ludzkich Miklósem Soltésem na czele.

Więcej...

VI Ogólnopolski Kongres Małżeństw 2016-10-04

VI Ogólnopolski Kongres Małżeństw

W dniach 7-9 października w Świdnicy odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Małżeństw, którego organizatorami są diecezjalne duszpasterstwo rodzin oraz Fundacja Małżeństwo Rodzina. Tematem tegorocznego spotkania będzie „Liturgia i czułość”.

Więcej...

"Święty Andrzej Apostoł - łącznik religii i kultury Wschodu i Zachodu" - 24 września konferencja 2016-09-08

"Święty Andrzej Apostoł - łącznik religii i kultury Wschodu i Zachodu" - 24 września konferencja

"Święty Andrzej Apostoł - łącznik religii i kultury Wschodu i Zachodu" - to tytuł konferencji, która odbędzie się w sobotę 24 września w Nieznamierowicach koło Radomia (powiat przysuski, gmina Rusinów). Spotkaniu towarzyszyć będzie m.in. wystawa flag, herbów, pieczęci oraz innych przedmiotów związanych ze św. Andrzejem Apostołem.

Więcej...

ŚDM: Tauron Arena Kraków największym centrum modlitwy dla anglojęzycznych pielgrzymów 2016-07-25

Od jutra, 26 lipca, w Tauron Arenie Kraków będzie działać Mercy Centre – największe centrum modlitwy i spotkań dla anglojęzycznych pielgrzymów. Zdaniem organizatorów miejsce to podczas Światowych Dni Młodzieży odwiedzi od 80 do 100 tys. osób młodych ludzi.

Więcej...

Kraków: o seksie na ŚDM 2016-07-24

„Miłość i seksualność – jak w dzisiejszych czasach prowadzić młodzież w drodze ku szczęśliwemu małżeństwu i rodzinie” – taki tytuł będą nosić warsztaty odbywające się w ramach ŚDM. Kilkugodzinne spotkanie, prowadzone w całości w języku angielskim, odbędzie się we wtorek, 26 lipca w Kampusie AGH w Krakowie.

Więcej...

Kraków: w Sanktuarium św. Jana Pawła II zostanie założony Park Miłosierdzia 2016-07-24

Premier Beata Szydło i kard. Stanisław Dziwisz zasadzą 25 lipca drzewa w Parku Miłosierdzia, który powstanie na terenie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, przy Sanktuarium Świętego Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie.

Więcej...

Pielgrzymi w Sanktuariach Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II 2016-07-24

Pielgrzymi w Sanktuariach Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II

Pielgrzymki Miłosierdzia z Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, strefy pojednania, centrum ewangelizacyjne, koncerty, wystawy i spotkania modlitewne – to wydarzenia przygotowane w krakowskich Łagiewnikach dla młodych ludzi z okazji Światowych Dni Młodzieży.

Więcej...

Zamiast przemówienia - dialog Papieża z polskimi biskupami 2016-07-23

Papież wybrał taką formułę spotkania z polskimi biskupami, która wydaje mu się najlepsza i którą najczęściej stosował, obok innych, w czasie swoich podróży zagranicznych - powiedział w Radiu Watykańskim jego dyrektor ks. Federico Lombardi. Wyjaśnił, że ma to być "spotkanie rodzinne, w formie dialogu, a zatem nie chce on wygłaszać wielkiego przemówienia do biskupów, ale raczej rozmawiać z nimi, słuchając ich pytań, a chciałby, by były one zadawane z całkowitą wolnością i spokojem".

Więcej...

ŚDM: 250 wydarzeń w ramach Festiwalu Młodych 2016-07-23

Blisko 250 wydarzeń zaplanowano podczas Festiwalu Młodych, który towarzyszy Światowym Dniom Młodzieży. Z tej okazji do Krakowa przyjedzie wiele gwiazd, m.in. Amerykanin Curtis Chapman, zwyciężczyni "Voice of Italy" zakonnica s. Cristina Scuccia i Paddy Kelly. Swoje talenty zaprezentują młodzi ludzie z całego świata. „Festiwal Młodych zrodził się dlatego, że ludzie młodzi wyrażają swoją wiarę w sposób twórczy” - podkreślają organizatorzy wydarzeń.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook