Drukuj Powrót do artykułu

Rusza akcja Fundacji Pro – Prawo do Życia

17 stycznia 2019 | 00:00 | lk / pz | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Adrian Grycuk / commons.wikimedia.org

Fundacja Pro – Prawo do Życia rozpoczęła akcję „Wyślij Jasia do Trybunału Konstytucyjnego”. Jej celem jest przypomnienie prezes TK Julii Przyłębskiej o trwającej już ponad rok zwłoce w rozpatrywaniu wniosku o stwierdzenie niekonstytucyjności tzw. przesłanki eugenicznej pozwalającej na aborcję ze względu na podejrzenie choroby lub wady genetycznej.

Fundacja Pro – Prawo do Życia przypomina, że od wielu miesięcy przewlekają się prace nad skargą dotyczącą sprzeczności z Konstytucją ustawy pozwalającej na zabijanie w łonach matek dzieci podejrzanych o chorobę lub wadę genetyczną.

Skarga ta, podpisana przez 107 posłów, została złożona w Trybunale Konstytucyjnym 27 października 2017 r. (14 miesięcy temu), a wymagane w sprawie stanowisko Prokuratora Generalnego wpłynęło 28 maja 2018 r. (7 miesięcy temu). Trybunał jednak wciąż nie wydał wyroku w tej ważnej i pilnej sprawie.

Fundacja apeluje, aby każdy, komu na sercu leży los dzieci zabijanych poprzez aborcję w polskich szpitalach, wysłał do prezes TK Julii Przyłębskiej list wraz z modelem “Jaś”, przedstawiającym 10-tygodniowe nienarodzone dziecko. Organizatorzy akcji chcą pokazać sędziom TK, że ich decyzje mają realny wpływ na życie dzieci.

Aby wziąć udział w akcji, nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej www.wyslijjasia.pl, a Fundacja wydrukuje list, dołączy model „Jasia” i wyśle je do Trybunału Konstytucyjnego w imieniu zgłaszającego.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.