Drukuj Powrót do artykułu

Wzajemny szacunek trzeba podnieść na wyższy poziom

15 stycznia 2019 | 10:45 | rm | Radom Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. BP KEP

Biskup radomski Henryk Tomasik złożył kondolencje po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. – Rodzinie pana prezydenta Adamowicza składam wyrazy ludzkiego współczucia i łączę się ze wszystkimi w modlitwie – powiedział ordynariusz radomski.

Przypomnijmy, że w poniedziałek zmarł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który podczas wczorajszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, został ugodzony przez nożownika.

– Każde wydarzenie tego typu, jak zamach na prezydenta Gdańska jest dla wszystkich wielkim wyzwaniem do ogromnego wysiłku, by podnieść na wyższy poziom wzajemny szacunek. To zadanie dla nas wszystkich, dla duszpasterzy, rodziców, a może przede wszystkim dla ludzi mediów i polityków. Potrzebny jest wysiłek, abyśmy szanowali się, by pogłębiła się troska o drugiego człowieka, by w naszych relacjach było więcej kultury bycia, aby zapanowało poszanowanie wartości drugiego człowieka. Rodzinie Pana prezydenta Adamowicza składam wyrazy ludzkiego współczucia i łączę się ze wszystkimi w modlitwie – powiedział Radiu Plus Radom bp Henryk Tomasik.

O tym wydarzeniu bp Tomasik mówił także dzisiaj na noworocznym spotkaniu z samorządowcami w Przysusze. – Pomyślmy także o człowiekowi, który doświadczył nienawiści, bo nikomu nie wolno podnosić ręki na drugiego człowieka – mówił bp Tomasik.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.