XII Miasteczko Modlitewne w Zabawie zaprasza młodych
15 lipca 2021 | 11:45 | eb | Zabawa Ⓒ Ⓟ
Młodzi z całej Polski są zaproszeni do udziału w XII Miasteczku Modlitewnym w Zabawie. Powstanie ono obok sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Miasteczko odbędzie się od 27 lipca do 2 sierpnia. To inicjatywa zainspirowana życiem i świadectwem życia bł. Karoliny – dziewicy i męczennicy.
– W tym roku planujemy tygodniowe spotkanie i mamy nadzieję, że nic nam w tym nie przeszkodzi. „Zjedz To Słowo” takie będzie hasło, może trochę kontrowersyjne. Chcemy skupić się na rozważaniu Słowa Bożego i przyglądnąć się jak działa ono w życiu każdego człowieka – mówi burmistrz Miasteczka Paweł Ryndak, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej.
W tym roku organizatorzy przewidują tylko nocleg pod namiotem. Koszt udziału to 220 zł. Zapisy trwają do 15 lipca. Link do zapisów.
Miasteczko Modlitewne to inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, która po raz pierwszy odbyła się w 2010 r. Jej zalążkiem była dziewięciodniowa nowenna do bł. Karoliny. „To czas i miejsce, w którym może zmienić się Twój pogląd na modlitwę. Przede wszystkim to spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem we wspaniałej wspólnocie” – podkreślają organizatorzy.
W programie będzie modlitwa a także czas na integrację młodych ludzi.
„Będziemy się uczyć nasłuchiwać, nastawiać częstotliwość na Boże Słowo. Będziemy próbować przyswoić je sobie i może da nam to siły, żeby wydawać owoce, może coś zmienić. Przybywajcie” – zaprasza młodych ks. Stanisław Kłyś, ojciec duchowny Miasteczka Modlitewnego.
Karolina Kózkówna urodziła się 2 sierpnia 1898 r. w wielodzietnej rodzinie w podtarnowskiej wsi Wał-Ruda. Mimo młodego wieku i braku specjalistycznego wykształcenia była animatorką i liderką życia religijnego. Należała do stowarzyszeń religijnych, uczyła katechizmu dzieci z wioski, organizowała dla nich zajęcia, przygotowywała do przyjęcia Komunii św. chorych współmieszkańców. Pomagała w prowadzeniu prywatnej biblioteki wujowi Franciszkowi Borzęckiemu, umożliwiała dorosłym dostęp do literatury religijnej.
Wrażliwa na potrzeby chorych i biednych, odwiedzała ich w domach i wspierała w potrzebach. Była przykładem pracowitości i uczciwości oraz poczucia odpowiedzialności za rodzinę. Swoją postawą zdobyła powszechne uznanie i szacunek wśród współmieszkańców, którzy mówili, że jest „pierwszą duszą do nieba”. Zginęła heroicznie, broniąc godności kobiety 18 listopada 1914 r., gdy została zaatakowana przez rosyjskiego żołnierza, który w bestialski sposób ją zamordował.
Jan Paweł II beatyfikował Karolinę Kózkównę 10 czerwca 1987 r. w Tarnowie.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.