Drukuj Powrót do artykułu

XIV Lubelski Festiwal Nauki

19.09.2017 , olc, Lublin, 24-30 września 2017 Ⓒ ℗

Sample Fot. festiwal.lublin.pl

„Nauka – między tradycją a współczesnością” to hasło tegorocznego Lubelskiego Festiwalu Nauki, który w dniach 24-30 września odbędzie się już po raz czternasty. Głównym organizatorem tej edycji jest Katolicki Uniwersytet Lubelski. W przygotowanie zaangażowane są wszystkie lubelskie uczelnie oraz inne instytucje oświatowe i kulturowe.

– W całym wydarzeniu chodzi o to, żeby pokazać nie tylko jak nauka jest ważna, ale przede wszystkim jak nauka jest fascynująca i dlaczego my tą nauką się zajmujemy – tłumaczy dr Katarzyna Kołakowska, Koordynator Projektów Naukowych XIV LFN.

Program wydarzenia jest bardzo obszerny, obejmuje ok. 1900 atrakcji. Ich treść skierowana jest i dostosowana do uczniów w różnym wieku, indywidualnych mieszkańców Lublina jak również całych rodzin. W programie zaplanowano m.in. zwiedzanie Lublina w ramach kilku tras, warsztaty, wystawy, gry terenowe i miejskie, wykłady i koncerty. Zwieńczeniem wydarzenia jest Piknik Naukowy, który odbędzie się 30 września na Placu Litewskim.

Lubelski Festiwal Nauki ma na celu propagowanie i rozpowszechnianie różnych dziedzin nauki wśród ludzi w każdym wieku. Podczas jego trwania przedstawiane są wyniki badań lubelskich naukowców jak również szerzona jest szeroko pojęta działalność edukacyjno-kulturowa.

Tegoroczna edycja nawiązuje do dwóch ważnych rocznic: 700-lecia Lublina oraz 100-lecia KUL. Organizatorzy starają się pokazać zarówno bogactwo historyczne jak i jego nowoczesne oblicze i innowacyjne osiągnięcia.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.