Drukuj Powrót do artykułu

XV Lednica Seniora 1 września pod hasłem „Jestem młody duchem”

24 sierpnia 2018 | 20:41 | msz | Lednica Ⓒ Ⓟ

Na Polach Lednickich 1 września po raz piętnasty spotkają się seniorzy. Wspólnej modlitwie będzie towarzyszyć hasło „Jestem młody duchem”.

„«Jestem» to synteza ukochanego przez o. Jana W. Górę OP i powtarzanego za św. Janem Pawłem II zdania: «Człowiek, będąc jedynym na ziemi stworzeniem, którego Bóg chciał dla niego samego, nie może odnaleźć się w pełni inaczej, jak tylko poprzez bezinteresowny dar z siebie samego” – przypominają w zaproszeniu o. Mateusz Kosior OP i o. Wojciech Prus OP.

Duszpasterze Wspólnoty Lednica 2000 podkreślają, że to święto nie jest dedykowane tylko seniorom. Na spotkanie 1 września zaproszeni są ci, którzy nie byli na spotkaniu młodych na Polach Lednickich 2 czerwca, „ci, którzy pragną poznać dzieło o. Jana OP, chcą się z nami pomodlić i wspólnie wybrać Chrystusa pod Bramą-Rybą”.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 12 modlitwą Anioł Pański. Następnie pielgrzymi wezmą udział we Mszy Świętej. Uczestnicy Lednicy Seniora odmówią też Koronkę do Bożego Miłosierdzia, odnowią akt Wyboru Chrystusa i przejdą przez Bramę III Tysiąclecia.

Podczas pobytu na Polach Lednickich pielgrzymi będą mieć niepowtarzalną okazję, aby zwiedzić m.in. Muzeum Jana Pawła II.

Formularz zgłoszeniowy i więcej informacji na stronie www.lednica2000.pl/lednica2018/lednica-seniora/.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.