Drukuj Powrót do artykułu

XVII Dzień Papieski odbędzie się w Bieszczadach

08.10.2017 , pab, Ustrzyki Górne, 08-10-2017 Ⓒ ℗

Na szczyt Krzemieniec „Kremenaros” w Bieszczadach, gdzie w jednym miejscu stykają się granice Polski, Ukrainy i Słowacji wyruszą dziś miłośnicy górskich wędrówek. Tradycyjnie już w ten sposób będą przeżywać Dzień Papieski i zakończenie letniego sezonu turystycznego.

Wyprawę przygotowuje Duszpasterstwo Turystyczne Archidiecezji Przemyskiej. Wędrówkę poprzedzi o godz. 9.00 Msza św. w kościele parafialnym w Ustrzykach Górnych. Następnie uczestnicy pojadą na Przełęcz Wyżniańską, skąd wyruszą pieszo na Małą i Wielką Rawkę, a następnie na Krzemieniec (Kremenaros), gdzie zbiegają się granice Polski, Ukrainy i Słowacji.

– Wyjątkowo w tym roku na trasie nie będziemy odprawiać nabożeństwa Drogi Krzyżowej, ale modlić się będziemy na różańcu. Chcemy w ten sposób przedłużyć ogólnopolskie nabożeństwo „Różaniec do granic”. Będzie to okazja do włączenia się w to nabożeństwo tych osób, które z powodu przeszkód nie mogły poprzedniego dnia wziąć w nim udziału – informuje ks. Kazimierz Bełch, duszpasterz turystów archidiecezji przemyskiej.

Dzień Papieski w Bieszczadach przeżywany jest od kilkunastu lat. Od samego początku połączony jest z zakończeniem letniego sezonu turystycznego, organizowanego dużo wcześniej, bo już w latach 90.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.