XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej
10 lipca 2017 | 12:20 | jg | Zakopane Ⓒ Ⓟ
To wspaniała wakacyjna propozycja nie tylko dla melomanów, ale dla wszystkich, którzy pośród codziennego zgiełku poszukują ciszy, spokoju i wytchnienia. Od 12 lipca do 15 sierpnia w Zakopanem będzie trwał XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.
„Dodatkowym walorem tego wydarzenia jest otoczenie zakopiańskich zabytków i niezwykłych tatrzańskich krajobrazów” – mówi KAI Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego. Urząd Miasta w stolicy polskich Tatr jest głównym organizatorem festiwalu.
Festiwal, który w sezonie letnim pod Tatrami odbywa się od 2001 roku, wzbogacą także koncerty kameralne, a wirtuozerię gry na wspaniałym instrumencie, jakim są organy, będzie można podziwiać na specjalnie przygotowanym ekranie. Podczas dwunastu koncertów wystąpią wybitni polscy muzycy, a także uznani artyści z Austrii, Francji, Włoch i USA.
Wyjątkowym wydarzeniem, które uświetni tegoroczną edycję Festiwalu, będzie koncert „IN MEMORIAM ks. Mieczysława Malińskiego” z udziałem Doroty Segdy oraz Krakowskiego Kwintetu Dętego. Koncert zaplanowany został na 6 sierpnia w „Księżówce”.
Początek festiwalu już w najbliższą środę o godz. 20. Na organach zagra Ernst Wally z Austrii.
Koncert realizowany przy współpracy z Austriackim Forum Kultury w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się w sanktuarium Najświętszej Rodziny przy Krupówkach.
Koncerty w sanktuarium na Krupówkach zaplanowano na: 15 lipca, 19 lipca i 26 lipca, 2 sierpnia, 12 sierpnia, 15 sierpnia także w sanktuarium przy Krupówkach. Początek zawsze o godz. 20.
22 lipca o godz. 20.00 na organach zagra Krzysztof Pawlisz, a na akordeonie Wacław Turek, koncert będzie miał miejsce w sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Koncert na Krzeptówkach także 9 sierpnia.
Z kolei 5 sierpnia w ramach festiwalu na koncert zapraszają ojcowie jezuici z tzw. „Górki”.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.