Drukuj Powrót do artykułu

Z Jawiszowic na Jasną Górę w 27,5 godziny – pielgrzymka dla zapracowanych

29.04.2017 , rk, Jawiszowice, 16-17 czerwca 2017 Ⓒ ℗

122 km w 36 godzin zamierzają pokonać uczestnicy pielgrzymki „JG24 – Jasna Góra bez kompromisów”, której współorganizatorem jest parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach-Osiedle Brzeszcze koło Oświęcimia. Trasę podzieloną na 15 etapów, z których najdłuższy ma 12,5 km, najkrótszy 3,8 km, uczestnicy zamierzają pokonać w 27,5 godziny, idąc ze średnią prędkością ok. 5 km/h. Po każdym etapie planowana jest półgodzinna przerwa na regenerację, posiłek i zaopatrzenie medyczne.

Zdaniem proboszcza parafii ks. Eugeniusza Burzyka, przykład wysiłku fizycznego i duchowego uczestników pielgrzymki powinien zainspirować do przemyślenia swojego życia również tych parafian, którzy nie wezmą w niej udziału.

Organizatorzy – grupa kilku osób, m.in. z parafii MB Bolesnej – zaangażowana jest w ten projekt od początku 2016 roku. Zeszłoroczna, pierwsza pielgrzymka zajęła im niespełna 25 godzin, stąd pomysł na nazwę projektu – JG24. Na pielgrzymkę zapraszają szczególnie tych, którzy w zabieganym świecie nie mają czasu na Boga i modlitwę. Mają nadzieję, że tych 36 godzin odmieni czyjeś życie, a ekstremalne okoliczności pozwolą zapomnieć o swojej codzienności; może wielu uczestnikom uda się prawdziwie spotkać Boga, drugiego człowieka i samego siebie. Ma w tym pomóc również hasło tegorocznej pielgrzymki „Zgrzeszyłem zaniedbaniem”, będące swoistym rachunkiem sumienia i pytaniem o zaniedbane dobro w ostatnim czasie.

Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki, a także zapisy są na stronie: www.facebook.com/events/623059257879665. Informacje można uzyskać również po wysłaniu maila na adres: jg24@poczta.pl.

Pielgrzymka odbędzie się 16-17 czerwca. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w kościele na os. Brzeszcze w Jawiszowicach. Spotkanie organizacyjne – 22 maja po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30, w sali konferencyjnej na piętrze kościoła, będzie ostatnią okazją do zapisania się na pielgrzymkę.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.