Drukuj Powrót do artykułu

Za daleki Bliski Wschód

11.08.2017 , Reklama, ms / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. Materiał prasowy

Na terenach dzisiejszej Syrii już od czasów apostolskich istniała wspólnota chrześcijańska. Ta współczesna stanowi mozaikę niemal wszystkich rytów, które pojawiły się w historii Kościoła. Przez całe stulecia wytrzymywała ona napór islamu, starała się prowadzić z nim dialog kulturowy i cywilizacyjny, a tym samym także religijny, zanurzony w zwykłej codzienności sąsiedzkiej i obywatelskiej.

Obecnie na Bliskim Wschodzie toczy się krwawa wojna. Początkowo walczące strony niejako wyłączały z tego konfliktu chrześcijan – twierdziły, że to nie ich sprawa, że nie mają się oni w to mieszać, a nic złego im się nie stanie. Posługujące się ideologią terroru tzw. Państwo Islamskie szybko zmieniło jednak zarówno retorykę, jak i praktykę wojenną. W efekcie to właśnie chrześcijanie są najbardziej pokrzywdzeni i bezradni w tym konflikcie. Niemal każdy myśli o ucieczce. Syryjczykom codziennie towarzyszy paraliżujący strach o utratę życia. A świat biernie przygląda się ich losowi.

Zygmunt Kwiatkowski SJ przez ponad trzydzieści lat był misjonarzem w Syrii i na Bliskim Wschodzie. Na własne oczy widział rodzący się konflikt i jego stopniową eskalację.

Patroni medialni: Katolicka Agencja Informacyjna, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Aleteia
Patroni Honorowi: Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Głos Prześladowanych Chrześcijan

o. Zygmunt Kwiatkowski
244 strony
135 mm x 200 mm
Oprawa miękka
Cena 25,00 zł
Kup książkę Wydawnictwa Święty Wojciech

Wersja do druku

Przeczytaj także

11 sierpnia 2017 14:24

Jedyny polski misjonarz w Panamie o przygotowaniach do ŚDM

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.