Drukuj Powrót do artykułu

Zabito trzech pracowników amerykańskiej Caritas

16.08.2017 , KAI Ⓒ ℗

Sample Fot. farin sadiq / unsplash.com

Nieznani sprawcy zamordowali w Afganistanie trzech miejscowych pracowników kościelnej organizacji charytatywnej z USA Catholic Relief Services. Należy ona do sieci Caritas Internationalis i została założona przez biskupów amerykańskich w 1943 r., początkowo w celu udzielania pomocy ludności Europy po II wojnie światowej.

Do ataku doszło w odległości ok. 20 km od miasta Firuzkoh, stolicy prowincji Ghor. Napastnicy podjechali do ofiar na motorze i uciekli natychmiast po zajściu. Spośród pięciu zaatakowanych osób trzy zginęły na miejscu, a dwie zostały ranne.

Czytaj także: Apel Caritas o pomoc ofiarom burz i nawałnic

W regionie działalność swą prowadzą zarówno bojówki talibów, jak i komórki tzw. Państwa Islamskiego. Na razie jednak żadna z tych grup terrorystycznych nie przyznała się do ataku. Catholic Relief Services pomaga tam w rozwoju systemu edukacji oraz przeprowadziła projekty związane z dostarczeniem wody na niektóre tereny właśnie w prowincji Ghor.

Wersja do druku

Przeczytaj także

16 sierpnia 2017 12:35

Polonijna pielgrzymka do sanktuarium w Midland

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.