Zakończył się 2. etap Olimpiady z Teologii Katolickiej diecezji warszawsko-praskiej
14 stycznia 2011 | 12:04 | mag Ⓒ Ⓟ
Egzamin odbył się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego na Tarchominie, przebiegał pod hasłem "Mieć wyobraźnie miłosierdzia". Wyłoniono trzech laureatów. Pierwsze miejsce zajął Dawid Staszewski z Liceum Ogólnokształcącego w Urlach. Dwie kolejne osoby to uczniowie Liceum Władysława IV na warszawskiej Pradze.
Jak zaznacza ks. Piotr Pierzchała, organizator olimpiady – udział w olimpiadzie to nie tylko prestiż, ale także szansa na pogłębienie wiedzy z zakresu religii. Młodzież musi zajrzeć do dokumentów Kościoła, w tym bardzo często do tekstów Jana Pawła II. W tym roku były one skoncentrowane wokół problematyki związanej z kwestią miłosierdzia.
Zawsze temat jest wybierany przez diecezję, która staje się pomocnikiem komitetu głównego organizującego olimpiadę, a w tym roku jest nią diecezja krakowska – przypomniał ks. Pierzchała, dodając że jest to stolica "Miłosierdzia".
Obok tekstów z Dzienniczka św. Faustyny uczniowie mieli okazję zapoznać się z życiorysami kilku polskich świętych – św. Jadwiga, św. Jan Kanty, brat Albert, książę Kardynał Sapieha – to postaci, które wnoszą pewne bogactwo w życie innych, tak więc nawet jeśli niektórzy uczniowie nie przejdą do kolejnego etapu to i tak przygotowania do olimpiady przyniosą owoce" – mówili nauczyciele religii.
Do etapu diecezjalnego Olimpiady Teologii Katolickiej podeszło w tym roku trzydziestu uczniów. Wychodząc z egzaminu nie ukrywali, że test wymagał konkretnej wiedzy. "Egzamin był szczegółowy, trzeba było pamiętać wiele detali, a nawet znać poszczególne zdania z homilii Ojca Świętego" – mówili uczniowie po wyjściu z sali.
Podsumowując etap diecezjalny Olimpiady z Teologii Katolickiej, ks. Pierzchała zaznaczył, że w tym roku poziom uczniów, którzy wzięli w niej udział był wysoki.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.