Drukuj Powrót do artykułu

Zakończył się Warszawski Sezon Motocyklowy

06 października 2018 | 15:59 | mag | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Uroczystą Mszą św. w bazylice św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na stołecznej Pradze zakończono w Warszawie sezon motocyklowy. W Eucharystii wzięli udział miłośnicy jednośladów zrzeszeni w kilku stowarzyszeniach. W czasie liturgii dziękowano Bogu za szczęśliwą jazdę. Eucharystii przewodniczył wiceprezydent klubu Księży Motocyklistów – “God’s Guards”, ks. Tomasz Zdeb, zaś homilię wygłosił ks. prał. Marek Doszko.

W homilii zwrócił uwagę pozytywny wymiar pasji, która nie tylko rozwija jednostkę, ale również sprzyja budowaniu głębszych więzi z innymi. – Hobby to coś, co robię, kiedy nic nie robię, kiedy mam tzw. „wolny czas”. Jedni siedzą wówczas w fotelu i oglądają telewizję, inni jak my – wsiadają na motocykl i jadą. To jest pasja która nas łączy pozwalając doświadczyć tego co nazywamy wspólnotą. Dlatego dziękujmy Bogu za pasję – powiedział ks. Doszko.

Zwrócił uwagę, że cisza i samotności w czasie jazdy motocyklem sprzyjają modlitwie. – Człowiek powierza Bogu tych z którymi jedzie, tych których mija na trasie, jest wiele spraw które wówczas pojawiają się w naszej głowie i które można Panu oddawać. Trudno policzyć zdrowaśki które człowiek wówczas odmawia – dzielił się ks. Doszko.

Po liturgii motocykliści przejechali ulicami stołecznej Pragi i Bródna.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.