Zakończyło się „Płockie Kolędowanie 2012”
09 stycznia 2012 | 20:57 | eg Ⓒ Ⓟ
Jacek Wójcicki, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz Mika Urbaniak byli gośćmi „Płockiego Kolędowania”, największej imprezy kolędniczej w Płocku. W dniach od 5 do 8 stycznia kolęd i pastorałek można było wysłuchać w bazylice katedralnej i Muzeum Mazowieckim. Wszystkie koncerty cieszyły się bardzo dobrą frekwencją płocczan.
Z kolędami, pastorałkami i utworami sakralnymi w Muzeum Mazowieckim i katedrze wystąpili goście: Jacek Wójcicki, Mika Urbaniak, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, sopranistka Aleksandra Orłowska-Jabłońska i kontrtenor Michał Sławecki.
Towarzyszyli im artyści płoccy: płocki chór „Minstrel” z LO im. St. Małachowskiego, Kameralny Zespół Wokalny POKiS, Płocki Chór Katedralny „Pueri et Puellae Cantores Plocenses” – pod dyrekcją Anny Bramskiej, przy akompaniamencie organowym Wiktora Bramskiego.
„Idea `Płockiego Kolędowania` spełnia się i rozwija. To najważniejsze wydarzenie muzyczne w okresie Bożego Narodzenia w Płocku – mówił na zakończenie imprezy ks. dr Andrzej Leleń, diecezjalny referent ds. muzyki kościelnej. – Wszyscy artyści zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, wytworzyli atmosferę tych szczególnych świąt, a ich koncertom towarzyszył entuzjazm i oklaski słuchaczy”, dodał ks. Leleń.
„Płockie Kolędowanie 2012” współorganizowali: Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Kuria Diecezjalna w Płocku.
„Płockie Kolędowanie” jest cykliczną, kilkudniową imprezą, organizowaną od kilkunastu lat, zawsze na początku stycznia. Głównym celem wydarzenia jest podkreślenie wyjątkowego charakteru świąt Bożego Narodzenia, uczucia radości z przebywania w rodzinnym gronie oraz zachęta do wspólnego śpiewu. W repertuarze wykonawców znajdują się kolędy, pastorałki i utwory o charakterze sakralnym.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.