Drukuj Powrót do artykułu

Zakończyły się XVII Międzynarodowe Warsztaty Muzyki Gospel

30 kwietnia 2018 | 10:46 | pab | Przemyśl Ⓒ Ⓟ

Koncert w Centrum Kulturalnym w Przemyślu zakończył w niedzielę wieczorem 17. edycję Międzynarodowych Warsztatów Muzyki Gospel. Dwudniowe zajęcia prowadzili w tym roku: Collin Williams z Wielkiej Brytanii i Monika Zytke. Patronat nad imprezą objęli: metropolita przemyski abp Adam Szal i prezydent Przemyśla Robert Choma.

W tegorocznych warsztatach wzięło udział ok. 40 osób w różnym wieku, które stworzyły chór na koncert finałowy. – Widać w tym rękę Boga, bo jeszcze w sobotę rano nie znaliśmy ani jednej pieśni, a po koncercie instruktorzy ocenili, że zaśpiewaliśmy jakbyśmy byli chórem od dawna. A w takim składzie chóru nie było i już nie będzie – mówi Lucyna Rudawska, główna organizatorka warsztatów.

Lucyna Rudawska chwali także publiczność. – Jestem nią bardzo zbudowana. Ludzie bardzo się otworzyli, koncert zrobił się interaktywny i stworzył się dialog, a o to właśnie nam chodziło. Udało nam się w czasie koncertu zawiązać wspólnotę i to cieszy – mówi.

Początki przemyskich warsztatów wiążą się z powstaniem w tym mieście chóru gospel. Został on założony w 2000 r. przez franciszkanina o. Lecha Dorobczyńskiego oraz Lucynę i Henryka Rudawskich. Jego celem było propagowanie wartości chrześcijańskich przez tego rodzaju muzykę.

Po kilku latach działalności z Przemyskiego Chóru Gospel wyłonił się zespół Holy Noiz („święty hałas”), który wykonuje głównie własne kompozycje gospel także w języku polskim.

Patronat nad imprezą objęli: metropolita przemyski abp Adam Szal i prezydent Przemyśla Robert Choma.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.