Drukuj Powrót do artykułu

Zakopane-Ludźmierz: XX Pielgrzymka Sursum Corda

17.05.2017 , jg, Zakopane, 3 czerwca 2017 Ⓒ ℗

Górale już po raz dwudziesty wyruszą w sobotę 3 czerwca w Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymce Sursum Corda z Zakopanego do Ludźmierza. Pielgrzymka wiedzie dokładnie tą trasą, jaką w 1997 roku przejechał w papamobile papież Jan Paweł II.

– Co roku na szlak pielgrzymki wyrusza kilka tysięcy pątników. Pielgrzymi idą w czterech grupach: zakopiańska, orawska, nowotarska i ludźmierska – mówi Stanisław Skrzypek, koordynator pielgrzymki „Sursum Corda”.

Pielgrzymka rozpocznie się 3 czerwca o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach. Potem pątnicy przejdą następującą trasą: Kościelisko Salamandra, Gubałówka, Furmanowa, Ząb, Bustryk, Sierockie, Bańska Wyżna, Bańska Niżna, Szaflary, Maruszyna, Ludźmierz. Na godz. 18.00 zaplanowano Mszę św. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala.

Jak zawsze na uczestników pielgrzymki będą czekać mieszkańcy wszystkich wiosek, przez które wiedzie trasa pielgrzymki. Będą częstować napojami. Nie zabraknie też gorących posiłków. Trasa będzie udekorowana papieskimi i maryjnymi chorągwiami.

Trasę pielgrzymki przejechał w 1997 r. swoim papamobile Jan Paweł II. Papież pozdrawiał wtedy licznie zgromadzonych mieszkańców.

Drogą Papieską przejeżdżają także w pielgrzymce strażacy z całego podhalańskiego regionu. Od kilku lat śladami Białego Pielgrzyma podążają również motocykliści, m.in. z grupy „Pasja i Wiara”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.