Drukuj Powrót do artykułu

Zakopane: w piątek Ekstremalna Droga Krzyżowa

21.03.2018 , jg, Zakopane Ⓒ ℗

Aż 36 km do przejścia ciemną nocą będą mieli uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Wyruszą w najbliższy piątek 23 marca z Zakopanego do Ludźmierza. Szlak będzie wiódł po Drodze Papieskiej.

“Zapraszamy do wzięcia udziału w już drugiej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Zakopanego do Ludźmierza. Będzie to wielkie wyrzeczenie, ale i jakże piękna głęboka modlitwa – podkreśla w rozmowie z KAI ks. Bogusław Filipiak, kustosz sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem i dziekan zakopiański.

Początek EDK planowany jest na najbliższy piątek 23 marca o godz. 19.00. Wtedy zaplanowano Mszę św. w sanktuarium Najświętszej Rodziny przy Krupówkach. Uczestnicy będą mieli do przejścia 36 km. Pójdą Drogą Papieską w nocy, w milczeniu, oddani medytacji, indywidualnie lub w małych grupkach. Po drodze według mapy i wyznaczonych miejsc zatrzymywać się będą, aby rozważać kolejne stacje drogi krzyżowej. EDK zakończy sobotnia poranna Msza św. w Ludźmierzu o godz. 6.30.

W EDK wyruszą także mieszkańcy Nowego Targu. Pójdą trasą św. Jana Pawła II. Rozpoczną w Nowym Targu przy parafii św. Katarzyny, następnie nawiedzą niektóre miejskie kościoły, w tym św. Jana Pawła II i następnie wyruszą na Turbacz.

Z kolei w Niedzielę Palmową 25 marca w Zakopanem będzie miała miejsce Miejska Droga Krzyżowa. Pątnicy przejdą wieczorem z sanktuarium Najświętszej Rodziny do kościoła św. Krzyża. Większa część nabożeństwa odbędzie się na słynnym deptaku, czyli na Krupówkach.

III Podhalańską Ekstremalną Drogę Krzyżową zorganizowała także parafia w Czarnym Dunajcu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.