Drukuj Powrót do artykułu

Zakopane: XIII Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej “Szukałem Was…”

10 maja 2018 | 15:49 | jg | Zakopane Ⓒ Ⓟ

Sample materiały prasowe

Koncerty, warsztaty, różne konkursy składają się na program XIII Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej “Szukałem Was”, który potrwa do 13 maja w Zakopanem. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski i kard. Stanisław Dziwisz.

– Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej jest świętem młodości i kultury z okazji Dni Zakopanego, które powstały dla upamiętnienia niezapomnianej w Zakopanem i pod Tatrami wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w czerwcu 1997. – mówi Leszek Dorula, burmistrz stolicy polskich Tatr. To właśnie zakopiański magistrat jest głównym organizatorem wydarzenia przy współpracy zakopiańskich parafii oraz Zakopiańskiego Centrum Edukacji i Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.

W ramach festiwalu odbędzie się szereg warsztatów i konkursów, w kategorii: muzyka, teatr, plastyka.

Organizatorzy dla wszystkich uczestników przygotowali muzyczną niespodziankę. Już w piątek 11 maja o godz. 18:00 w Zakopiańskim Centrum Edukacji, ul. Kasprusie 35a, odbędzie się koncert zespołu Mate.O/TU.

Mate.O/TU – to nowy zespół Mateusza Mate.O Otremby, który wraca do korzeni swojej twórczości, nawiązując do charakteru swoich pierwszych albumów. TU to skrót od Totalnego Uwielbienia. Autor ponownie pisze współczesne pieśni uwielbienia, które podobnie jak poprzednie jego piosenki rozpalają Polaków do uwielbienia Chrystusa.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.