Drukuj Powrót do artykułu

Zakończył się XIII Festiwal “Szukałem Was…”

15 maja 2018 | 12:47 | jg | Zakopane Ⓒ Ⓟ

Sample materiały prasowe

Koncerty, warsztaty i przedstawienia teatralne złożyły się na program XIII Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej, który zakończył się w Zakopanem. Wzięło w nim udział blisko 200 uczestników z różnych stron Polski.

Tegorocznemu festiwalowi towarzyszyło hasło: “Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się – na próbę”. – W roku 100-lecia odzyskania niepodległości te słowa św. Jana Pawła II nabierają szczególnego znaczenia. Ideą tej edycji Festiwalu było więc przybliżenie młodym ludziom troski o patriotyczne wartości, zarówno w wymiarze duchowym jak i artystycznym – podsumowuje Leszek Dorula, burmistrz miasta.

Celem festiwalu, organizowanego przez zakopiański magistrat, jest rozwijanie talentów, a tym samym odpowiedź na wezwanie Jana Pawła II “Szukałem Was…”.

Podczas czterech festiwalowych dni minionej edycji blisko 200 uczestników poznawało naukę i biografię Świętego Jana Pawła II. Rywalizowali oni również o nagrody burmistrza Zakopanego w dziedzinie teatru, muzyki, literatury i plastyki. Kolejne dni rozpoczynały się Eucharystią w zakopiańskich kościołach, wypełnione były warsztatami i przesłuchaniami, a kończyły się ciekawymi wieczornymi koncertami.

Przed uczestnikami festiwalu wystąpił zespół im. Klimka Bachledy z ciekawymi tradycjami oraz kulturą góralską. W ramach wieloletniej współpracy z księżmi salwatorianami, na festiwalowej scenie wystąpiła Laureatka Festiwalu Piosenki Religijnej z Trzebnicy Monika Mendrok-Mika, a gwiazdą wieczoru był zespół MATE.O/TU. Na koncercie finałowym, podczas którego wystąpili wszyscy laureaci, ogłoszone zostały także wyniki i rozdane nagrody.

Honorowym patronatem wydarzenie objęli: metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski Krakowski, kard. Stanisław Dziwisz, ks. dziekan Bogusław Filipiak oraz ks. infułat Stanisław Olszówka. Opiekę duchową nad uczestnikami Festiwalu sprawowali ks. Maciej Szeszko SDS i ks. Łukasz Anioł SDS. Festiwal współorganizowały także zakopiańskie parafie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.