Drukuj Powrót do artykułu

Zakrzewo: 17. Spotkanie z Matką Radosną

22.08.2017 , Zakrzewo / jm / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. diecezja.bydgoszcz.pl

Eucharystie, dzień skupienia oraz koncert stanowiły program 17. Spotkania z Matką Radosną, które odbyło się 19 i 20 sierpnia w parafii św. Marii Magdaleny w Zakrzewie. Wydarzenie było jednocześnie nawiązaniem do setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie oraz 175. rocznicy poświęcenia kościoła parafialnego.

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem dnia skupienia, czuwania i Eucharystii. Poprzedziło ją procesyjne przeniesienie obrazu Matki Bożej Radosnej do kościoła parafialnego oraz wniesienie relikwii świętych Franciszka i Hiacynty – pastuszków z Fatimy. – Czy moje ręce mogą się trudzić jak ręce Maryi? Czy jestem jak Ona? – pytał podczas kazania ks. Łukasz Biełusz MSF.

Centrum drugiego dnia stanowiła Eucharystia pod przewodnictwem biskupa pomocniczego seniora diecezji pelplińskiej Piotra Krupy, pochodzącego z zakrzewskiej parafii. – Maryja jest naszą radością, jest przyczyną naszej radości – mówił podczas homilii. Bp Krupa pobłogosławił także specjalną świecę przekazaną Matce Bożej Radosnej z okazji jubileuszu parafii, która będzie zapalana w szczególnych momentach dla wspólnoty.

Po Eucharystii obraz z wizerunkiem Maryi odprowadzono do kaplicy. Tam proboszcz ks. prałat Andrzej Choroba tradycyjnie odmówił „Zakrzewską modlitwę za sąsiadów” – dowód łączności z narodami Europy poprzez Matkę Boską Radosną, patronkę Związku Polaków w Niemczech.

Świętowanie wypełniła również część artystyczna. Swoje talenty na scenie zaprezentowały dzieci z zakrzewskiej parafii, zespół S.A.N.T. oraz małżeństwo Julii i Grzegorza Kopali. W czasie specjalnego koncertu nawiązywano do treści tajemnic fatimskich oraz dokonano aktu zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Kolejnym punktem było „Wielbienie z Maryją Królową” przygotowane przez Leopolda Twardowskiego z zespołem, podczas którego przekazywano ogień radości wszystkim uczestnikom koncertu z pobłogosławionej świecy.

Wersja do druku

Przeczytaj także

22 sierpnia 2017 09:13

Kościół katolicki w Rosji

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.