Zakrzewo: 15. Spotkanie z Matką Radosną
23 sierpnia 2015 | 18:06 | jm Ⓒ Ⓟ
Czuwanie, Eucharystia oraz koncerty wypełniły 15. Spotkanie z Matką Radosną w Zakrzewie, które odbywało się 22 i 23 sierpnia. Ich organizatorem była miejscowa wspólnota parafialna, której patronuje św. Maria Magdalena.
Uroczystości rozpoczynają się zawsze przed kaplicą, w której na co dzień znajduje się obraz Matki Bożej Radosnej. Uchwałę o jej wybudowaniu podjęła 3 grudnia 1937 roku Rada Naczelna Związku Polaków, zgromadzona na nadzwyczajnym posiedzeniu w Domu Polskim w Zakrzewie.
Szczególny kult maryjny w Zakrzewie, którego wielkim propagatorem był ks. dr Bolesław Domański, miejscowy proboszcz w latach 1903-1939, zrodził się w okresie międzywojennym. W czasie walki o polskość kapłan nawoływał, by zanosić modlitwy właśnie do Matki Radosnej, pokładając w niej ufność.
Proboszcz parafii św. Marii Magdaleny, ks. prałat Andrzej Choroba, witając wszystkich uczestników, życzył, aby duch owej radości, która płynie z tego szczególnego miejsca, towarzyszył im nie tylko w chwilach wspólnego świętowania, ale i każdego dnia. Następnie obraz został przeniesiony w procesji do kościoła parafialnego, gdzie została odprawiona Eucharystia.
Koncert „Świętość dla każdegoˮ stał się kolejnym punktem 15. Spotkania z Matką Radosną. Występ Julii i Grzegorza Kopala przybliżył wiernym drogę świętości Jana Pawła II. Po nim wierni odmówili różaniec, krocząc ulicami Zakrzewa, niosąc wizerunek Matki Bożej Radosnej. Zwieńczeniem pierwszego dnia była adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo.
Niedzielne świętowanie zainaugurowała Eucharystia połączona z procesją obrazu. Część artystyczną wypełniły występy najmłodszych dzieci z parafii w Zakrzewie oraz koncerty Chóru Gromada ze Starej Wiśniewki, Halki z Piły w projekcie „ObaMyGospelˮ i zespołu „Z potrzeby sercˮ. Całości towarzyszył jarmark twórców ludowych.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.