Zaleszany: przebłagalna Droga Krzyżowa na 10 -kilometrowym szlaku kapliczek
14 kwietnia 2011 | 18:09 | apis Ⓒ Ⓟ
Ekspiacyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej jako przebłaganie za zniewagi i bluźnierstwa przeciwko Krzyżowi Świętemu w Polsce oraz w intencji prześladowanych chrześcijan zostanie odprawione 17 kwietnia (w Niedzielę Palmową) na 10-kilometrowym szlaku przydrożnych kapliczek i kapliczek w Zaleszanach. Początek – o godz. 18.
Nabożeństwo rozpocznie się i zakończy w kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa. Wezmą w nim udział członkowie Legionu Maryi i zaproszeni przedstawiciele wszystkich chrześcijańskich ruchów i stowarzyszeń z całej diecezji sandomierskiej. Przygotują oni również rozważania modlitewne.
W czasie Drogi Krzyżowej niesiony będzie duży krzyż. Poszczególne stacje wyznaczać będą kapliczki i krzyże przydrożne. Wszyscy uczestnicy będą nieśli ze sobą małe krzyżyki. Trasę zabezpieczać będą przedstawiciele służb mundurowych i medycznych.
"Podczas Drogi Krzyżowej zostanie poświęcony plac pod budowę nowej kapliczki, która będzie wotum za beatyfikację Jana Pawła II" – powidział KAI ks. Rafał Cudziło, kierownik duchowy tarnobrzeskiego Komicjum Legionu Maryi.
Kilkugodzinne przebłagalne Drogi Krzyżowe, odprawiane w Niedziele Palmowe na wielokilometrowej trasie wyznaczonej przez kapliczki przydrożne, organizowane są w Zaleszanach od trzech lat. Podczas ubiegłorocznej na trasie 12–kilometrowej wraz z biskupem pomocniczym diecezji sandomierskiej Edwardem Frankowskim modliło się ponad 2,5 tysiąca osób. Nabożeństwo zakończyło się wówczas tuż przed północą.
Parafia Zaleszany erygowana była w latach 1241-1251. Pierwszy kościół drewniany istniał do 1616 r. Drugi kościół drewniany służył wiernym w latach 1616-1903. Obecny kościół – murowany z cegły wypalanej – wybudowano w latach 1903-05 w stylu gotyckim.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.