Zalogowani do miłości – wielkopostna propozycja Fundacji Misericors
01 marca 2017 | 13:34 | Kraków / md / wer Ⓒ Ⓟ
Projekt LOGinLOVE to najnowsza propozycja Fundacji Misericors. W ciągu 40 dni Wielkiego Postu „zalogowani do miłości” będą codziennie spotykać się online, by dzielić się wzajemnie swoimi doświadczeniami, wspierać się i motywować do dobra.
Cel jest ambitny: autorzy akcji chcą zmienić świat na lepsze. Projekt jest inicjatywą młodych, którzy współtworzyli dzieło Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i inspirują się słowami papieża Franciszka, by nie bać się marzyć o dobrych, pełnych miłości dziełach, ponieważ Bóg błogosławi takim marzeniom.
„Współpraca podczas ŚDM pokazała nam, jak ważne jest wzajemne wsparcie i motywacja. Jak wiele może wnieść zwykły uśmiech, prosty gest. Chcemy dzielić się tym doświadczeniem z innymi” – wyjaśnia Zofia Świerczyńska, współtworzącą projekt. A jego opiekun, ks. Łukasz Michalczewski dodaje, że celem akcji jest zachęta do czynienia dobra, ale także „stworzenie społeczności osób, które pragną się zatrzymać i podzielić miłością z drugim człowiekiem, bezinteresownie ofiarować dobro, a tym samym umocnić swoją duszę w miłości do Boga”.
Podczas codziennych spotkań online będą rozważane konkretne tematy, a uczestnicy projektu będą dzielić się tym, co dobrego udało się im zrobić. Na koniec każdego tygodnia będzie można pobrać #SCREENyourSOUL, czyli plakaty z hasłami, które najczęściej pojawią się w komentarzach i dyskusjach, by każdy mógł podsumować miniony tydzień pracy nad sobą w Wielkim Poście. Wszystkie treści będą publikowane na stronie Fundacji Misericors.
Fundacja Misericors powstała 2 listopada 2015 r. Idea fundacji zrodziła się jako odpowiedź na ogłoszenie przez papieża Franciszka w dniu 13 marca 2015 r. Nadzwyczajnego Roku Świętego – Jubileuszu Miłosierdzia. Zespół Fundacji tworzą osoby świeckie, we współpracy z kapłanami i osobami konsekrowanymi.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.