Drukuj Powrót do artykułu

Zamach w Barcelonie. Droga zniszczenia nie jest religią

18.08.2017 , Barcelona / pb (KAI/cope.es) / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. AP / East News

Arcybiskup Barcelony kard. Juan José Omella Omella odwiedził w szpitalu rannych w czwartkowym zamachu terrorystycznym na głównej turystycznej ulicy tego miasta La Rambla. Śmierć poniosło w nim 14 osób, a ponad 100 jest rannych. W Hospital del Mar hierarcha rozmawiał także z rodzinami poszkodowanych.

W rozmowie z rozgłośnią COPE kard. Omella opowiedział o ojcu rodziny, którego żona znalazła się na bloku operacyjnym, a syn na oddziale ratunkowym, podłączony do aparatury. – To smutne patrzeć jak w kilka minut odbierają ci życie terroryści, którzy nie wiadomo co mają w głowie – stwierdził hierarcha.

Podkreślił, że „w imię Boga nie można dokonywać zamachów”. – We wszystkich religiach Bóg jest Bogiem życia i miłości. Szczególnie w naszej, katolickiej, w której Bóg umiera, by zbawić człowieka. Droga zniszczenia ani nie jest religią, ani nie pochodzi od Boga i nigdy nie wolno jej tolerować. Religia ma prowadzić nas do współistnienia i pokoju – wskazał kardynał.

Czytaj także: Franciszek modli się za ofiary zamachu w Barcelonie

W niedzielę 20 sierpnia arcybiskup Barcelony odprawi w słynnej bazylice Sagrada Familia (Świętej Rodziny) Mszę św. za wszystkich zabitych, rannych i ich rodziny, a także o to, by Bóg „przemienił serca” tych wszystkich, którzy czynią zło i by stali się „sprawcami pokoju, a nie śmierci”.

Wersja do druku

Przeczytaj także

18 sierpnia 2017 11:30

Łódź: rodziny harcerek proszą o uszanowanie prywatności

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.