Drukuj Powrót do artykułu

Żandarmeria nie chce bezdomnych na placu św. Piotra w dzień

22.09.2017 , Watykan / sal (KAI Rzym) / mz Ⓒ ℗

Sample Fot. pixabay.com

W trosce o przyzwoity i godny wygląd Placu św. Piotra i jego okolic – tak wyjaśniono ostatnie działania żandarmerii watykańskiej, związane z obecnością tam osób bez dachu nad głową.

Koczujący tam bezdomni Włosi i cudzoziemcy – w tym również Polacy – poproszeni zostali, by nie zalegali w ciągu dnia pod kolumnadą Berniniego i znajdującymi się tam urzędami Stolicy Apostolskiej, jak na przykład Biuro Prasowe. Mogą powracać tam na noc.

Poinformowany został o tym papież Franciszek, z którego inicjatywy powstały tam już łazienki i prysznice, czynna jest pralnia i fryzjer.

Czytaj także: Warszawscy bezdomni zyskają mobilną łaźnię

Jak donosi agencja ANSA powołując się na żandarmerię, w lecie tego roku odnotowano liczne epizody niewłaściwego zachowania, nie licującego z powagą miejsca, których dopuścili się kloszardzi, a co skwapliwie rozpowszechniły media. Dochodziło do bójek pomiędzy osobami będącymi pod wyraźnym wpływem alkoholu i musiała interweniować włoska policja. Sprzątanie placu powierzono ogrodnikom watykańskim, a nad ich bezpieczeństwem czuwała żandarmeria.

Wersja do druku

Przeczytaj także

22 września 2017 09:00

Ks. Makuła dla KAI o ewangelizacji w mediach

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.