Zapach pomarańczy. Życie dominikańskie z innej perspektywy. Krzysztof Pałys OP, Szymon Popławski OP
14 września 2015 | 15:16 | Reklama ms / mz Ⓒ Ⓟ
„Zapach pomarańczy” to opowieść o Zakonie Kaznodziejskim jakiej jeszcze nie było. Zostajemy wciągnięci w intrygujący i nieznany dotąd świat dominikańskich klasztorów. To nie tylko osiem wieków niezwykłej duchowości, ale także charakterystycznego poczucia humoru, który należy do głównych znaków rozpoznawczych braci świętego Dominika.
Autorzy podjęli się szalonego ryzyka. Co w końcu myśleć o setce anegdot, które nie zawsze przedstawiają zakonników w pozytywnym świetle? Jak przejść spokojnie obok dominikanów planujących na siebie zamachy, gnębiących jezuitów, podszywających się pod paulinów, okradających zmarłych braci, uzdrawiających okładami z ziemniaków, eksperymentujących z kwasem azotowym czy zapraszających do swoich klasztorów kryminalistów? A może jednak kryje się w tym uroczy podstęp dominikańskiej radości? Czy istnieje lepszy sposób, by opowiedzieć o pięknie życia, niż sięgnięcie do jednej z Boskich cech, jaką jest poczucie humoru?
Patronat KAI
O autorach:
Krzysztof Pałys OP
W zakonie zajmował się najbardziej odpowiedzialnymi zadaniami: podnosił jakość wielu toalet, poszerzał przestrzeń życiową odgarniając mopem zanieczyszczenia pyliste, przy licznych zlewozmywakach nadawał połysk tysiącom talerzy. Przez dziesięć miesięcy pełnił funkcję krajowego duszpasterza „Szkoły Rodzenia”, co uważa za swój największy duszpasterski sukces. Gorliwie wypełniał powierzone mu obowiązki gotując wodę na herbatę oraz przynosząc na spotkania multimedialny rzutnik. Przejechał autostopem czterdzieści tysięcy kilometrów odwiedzając dwadzieścia trzy kraje. Autor książki „Ludzie 8 dnia. Autostopem do Matki Teresy”, która w 2013 r. została wybrana najlepszą książką katolicką (portal literacki Granice.pl).Pracuje jako duszpasterz powołań.
Szymon Popławski OP
W zakonie, ze zmiennym powodzeniem, wykonywał różne prace. Między innymi prowadził katechezę w szkole podstawowej. To właśnie wtedy osiągnął swój największy sukces dydaktyczno-duszpasterski, gdy jedna z uczennic po kilku miesiącach intensywnej nauki opanowała sztukę wykonywania znaku krzyża. Stopem przejechał niewiele kilometrów, odwiedzając tylko kilka miast w Polsce. Nie napisał wcześniej żadnej książki, jednak miłość do literatury nie jest mu obca, co udowodnił zakładając profil na Facebooku. Absolwent Szkoły Retoryki UJ. Na co dzień głosi Ewangelię jako rekolekcjonista.
ISBN 978-83-7033-987-6
Wydanie I
Format: 138 x 205 mm
Str. 212
Nr kat. 0101017
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.