Drukuj Powrót do artykułu

Zbiórka na wigilię dla potrzebujących

18 listopada 2018 | 17:44 | pk | Szczecin Ⓒ Ⓟ

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przygotowała 10 tys. Toreb Miłosierdzia. Większa część z nich trafiła do parafii na Światowy Dzień Ubogich, który obchodzony jest 18 listopada. Reszta trafi do parafii w najbliższym czasie. Można je odbierać i wypełniać żywnością dla potrzebujących. Zbiórka ze szczecińskiej katedry posłuży w przygotowaniu wigilii dla samotnych i bezdomnych, która odbędzie się 24 grudnia na Placu Katedralnym.

Ksiądz Michał Mikołajczak ze szczecińskiej katedry apeluje, żeby do Tytki charytatywnej, czyli Torby Miłosierdzia wkładać produkty z długim terminem przydatności np. kilogramowe torby cukru, półlitrowe butelki wody mineralnej czy konserwy wszelkiego rodzaju, a także artykuły chemiczne.

– Kupując produkty do własnego gospodarstwa domowego można także dokupić coś, co można do tej tytki włożyć, żeby ją później odnieść do katedry i w taki sposób podzielić się tym, co mamy. Nie tym, co nam zbywa, ale tym, co mamy z tymi, którzy nawet nie myślą o tym, żeby pewne rzeczy mieć – podkreśla ks. Michał Mikołajczak ze szczecińskiej katedry.

Wigilia dla samotnych, bezdomnych i potrzebujących rozpocznie się w południe w Wigilię. Organizatorzy planują ugościć 600 osób, a produkty z Toreb Miłosierdzia mają wypełnić paczki na świąteczny czas. Poza tym w każdą środę w katedrze wydaje się ok. 100 paczek dla potrzebujących.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.