Drukuj Powrót do artykułu

Ze Świebodzina do Rokitna – pielgrzymka motocyklistów

30 kwietnia 2018 | 09:22 | kk | Rokitno Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. ks. Marian Kliszcz

Kilkuset motocyklistów wzięło udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Motocyklowej ze Świebodzina do Rokitna, która odbyła się 29 kwietnia. Organizatorami pielgrzymki są księża skupieni w Klubie Księży Motocyklistów „God’s Guards”.

Motocykliści spotkali się najpierw przy figurze Chrystusa Króla w Świebodzinie, skąd po krótkiej modlitwie wyruszyli do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Tam była Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza św. i błogosławieństwo motocykli, a na koniec rokitniański bigos.

– Na naszą pielgrzymkę każdy może przyjechać zarówno wierzący i niewierzący. Nie sprawdzamy metryk chrztu. Ogromna większość to katolicy, ale są też takie osoby, które nie za bardzo utożsamiają się z Kościołem – zauważa ks. Jarosław Zagozda, proboszcz z Baczyny k. Gorzowa Wlkp. i członek Klubu Księży Motocyklistów “God’s Guards”.

– My proponujemy przeżycie tego dnia w taki trochę motocyklowy i trochę w taki pobożny sposób. Z jednej strony proponujemy wspólny przejazd, a z drugiej ciszę i skupienie w sanktuarium, bo to na początek sezonu jest bardzo potrzebne – dodaje.

Pielgrzymka odbyła się już po raz siódmy. Wielu motocyklistów przyjechało na nią po raz kolejny . – Przyjechałem poświęcić swój motocykl. Pielgrzymka to bardzo dobry pomysł, bo ludzie się tu jednoczą – zauważa Marcin Stasiukiewicz z Gorzowa Wlkp.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.