Drukuj Powrót do artykułu

Ze Świnoujścia na Jasną Górę – 27. Szczecińska Pielgrzymka Rowerowa

30 czerwca 2018 | 09:46 | pk | Szczecin Ⓒ Ⓟ

Pierwsza grupa już w sobotę wyruszyła w 27. Szczecińską Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Najwięcej osób wystartuje w poniedziałek ze Szczecina, ale najbardziej wytrwali już wykręcają kilometry na dwóch kółkach. Część ma w planach dojechać do Zakopanego przed krzyż na Giewoncie, ale główna grupa zakończy pielgrzymkę przez Cudownym Obrazem dwa dni wcześniej, 8 lipca.

To już zakończenie trzeciej nowenny, podczas której modlimy się w intencjach naszej pielgrzymki. W pierwszej nowennie modliliśmy się o powołania kapłańskie i zakonne. Są też owoce tej pielgrzymki. Następna nowenna była o jedność Kościoła Świętego. Trzecia nowenna, którą kończymy jest w intencji o miłość i jedność w rodzinach, a uwieńczeniem tej pielgrzymki ma być ślub pary, która z nami jedzie – podkreśla Sebastian Świłpa, kierownik pielgrzymki.

Jeszcze można zapisywać się na pielgrzymkę. Cykliści przejadą ze Szczecina około 600 kilometrów, a ci którzy rozpoczęli w sobotę w Świnoujściu i pojadą dalej do Zakopanego będą mieć w nogach ponad 900 kilometrów. Więcej szczegółów na szczecinska-rowerowa.pl

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.