Zelatorka ADŚ krzewi modlitwę pompejańską wśród uchodźców z Ukrainy
18 marca 2022 | 18:47 | rk | Skoczów Ⓒ Ⓟ
Lidia Wajdzik – propagatorka misji i inicjatorka nowenny pompejańskiej na Śląsku Cieszyńskim – zachęca ukraińskich uchodźców do skorzystania ze specjalnego modlitewnika, który pomaga im modlić się we swym własnym języku. Bielsko-żywiecka zelatorka Apostolstwa Dobrej Śmierci, która rozpowszechniała modlitwę różańcową w języku suahili, mówi, że ma 100 egzemplarzy ukraińskich modlitewników pompejańskich, ale może ich być więcej. Modlitewnik ma odpowiednie imprimatur wydane przez władze kościelne.
Zaznacza, że na razie rozdaje modlitewniki wśród uchodźców goszczonych w domach zelatorek. Odsyła też na stronę wydawnictwa z Poznania Rosemaria. Można zamówić tam pakiet modlitewny (28 lub 68 egz. za 1 gr.). Jest to ukraińska wersja modlitewnika pompejańskiego napisanego przez bł. Bartola Longo pt. „Modlitwa z wiarą”.
Wajdzik w rozmowie z KAI przypomniała, że 3 lata temu była na Ukrainie, gdzie propagowała modlitwę pompejańską wśród wiernych. „Narodziła się wtedy potrzeba stworzenia takiego modlitewnika w języku ukraińskim. Teraz już jest i nic już nie stoi na przeszkodzie, by krzewić tę modlitwę wśród tych, którzy jej dziś tak bardzo potrzebują” – dodała tegoroczna laureatka „Nagrody św. Maksymiliana Kolbego”.
Pani Lidia zaangażowała się wcześniej w krzewienie nowenny pompejańskiej w Polsce, w Czechach oraz w Tanzanii.
Nabożeństwa pompejańskie w Skoczowie zapoczątkowano 2 sierpnia 2008 r. W czasie czuwań wierni odmawiają kolejne części Różańca św., modląc się m.in. o świętość rodzin, życie dla wszystkich poczętych dzieci, zerwanie z nałogiem alkoholizmu czy powstrzymanie kryzysu wiary i kryzysu gospodarczego na świecie.
Założone przez bł. Bartolo Longo sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach pod Neapolem zostało poświęcone w 1891 r. Do bazyliki, w której znajduje się cudowny obraz Matki Bożej każdego roku przybywa kilka milionów pielgrzymów. Św. Jan Paweł II odwiedził sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompei dwa razy: 21 października 1979 r. i 7 października 2003 r.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.