Drukuj Powrót do artykułu

Żelazna-Skierniewice: pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli

30 września 2017 | 18:22 | xas | Skierniewice Ⓒ Ⓟ

Liczne grono katechetów i nauczycieli uczestniczyło w sobotę 30 września w corocznej pielgrzymce. W tym roku pątnicy przeszli trasę z parafii pw. Wszystkich Świętych w Żelaznej do parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach, gdzie wzięli udział w Mszy św. sprawowanej przez biskupa łowickiego Andrzeja F. Dziubę.

Pielgrzymi wyruszyli z Żelaznej w porze porannej, aby w godzinach południowych nawiedzić Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Skierniewicach. Tam pątnicy uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez biskupa łowickiego Andrzeja F. Dziubę. Homilię wygłosił bp Wojciech Osial.

Po Mszy św. był czas na poczęstunek przygotowany przez miejscowego Proboszcza Księdza Jana Rawę. Następnie uczestnicy modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia i przyjęli błogosławieństwo udzielone przez Biskupa Łowickiego.

Jest to już kolejny rok, w którym Diecezja Łowicka organizuje podobną pielgrzymkę. Hasłem pątniczej wędrówki do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Skierniewicach były słowa: „Idźcie i głoście”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.