Drukuj Powrót do artykułu

Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji spotkał się z Opolu

05 czerwca 2018 | 12:09 | ks. mol, tk / mip | Opole Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji

V Kongres Nowej Ewangelizacji odbędzie się w Gnieźnie w dniach 24-27 października 2019 r. a jego tematem będzie rodzina – postanowiono na spotkaniu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji, któremu przewodniczy abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Dwudniowe spotkanie odbyło się w Łodzi.

Podczas obrad abp Grzegorz Ryś zaapelował o wzięcie „drugiego oddechu” w celu większej animacji środowisk związanych z nową ewangelizacją. Wyzwanie to będzie tematem spotkania dyrektorów wydziałów nowej ewangelizacji w diecezjach oraz odpowiedzialnych za nową ewangelizację w instytutach zakonnych. Obrady odbędą się 11 czerwca 2018 r. w Łodzi. Gościem specjalnym będzie Michaelle Moran, dotychczasowy Prezydent ICRES przy Stolicy Apostolskiej.

Podczas opolskiego spotkania omówiono powstały z inicjatywy Papieża Franciszka nowy podmiot koordynujący działalność Odnowy Charyzmatycznej (CHARIS) i zapoznano się z angielską wersją tekstu powołującego Międzynarodową Służbę Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej. Omówiono także nowopowstałe Dyrektorium Kursów Alpha w celu przedstawienia dokumentu Konferencji Episkopatu Polski.

Podjęto też decyzję o dacie i miejscu V Kongresu Nowej Ewangelizacji, który odbędzie się w Gnieźnie w dniach 24-27 października 2019 r. Tematyka Kongresu będzie 1związana z rodziną. Wcześniej odbędą się Kongresy Polonijne dla środowisk ewangelizacyjnych w lutym 2019 r. w USA oraz w lipcu 2019 r. w Kanadzie.

Przedyskutowano także Weekend Ekumeniczny ze Wspólnotą Chemin Neuf zaplanowany na 24-26 maja 2019 r. oraz ogólnopolskie rekolekcje dla księży (23-26.04.2019 r.) oraz sióstr zakonnych (styczeń 2019 r.). Ustalono też datę i miejsce ogólnopolskiego spotkania Misjonarzy Miłosierdzia na dzień 28 lutego 2019 r. w Łodzi.

Następne spotkanie Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji odbędzie się w dniach 5-6 listopada 2018 r. w Łodzi.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.