Drukuj Powrót do artykułu

Zgierz: spotkanie opłatkowe Fundacji im. Brata Alberta

04.01.2018 , xpk, Łódź, 04-01-2018 Ⓒ ℗

Sample Fot. Ks. Paweł Kłys

W czwartek 4 stycznia w Zgierzu k. Łodzi odbyło się kolejne spotkanie opłatkowe dla podopiecznych oraz współpracowników Fundacji Brata Alberta. Gospodarzem spotkania był prezes zarządu krajowego ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski, natomiast gościem specjalnym – metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

O sposobach pomagania potrzebującym na wzór św. Brata Alberta mówił gość specjalny spotkania abp Grzegorz Ryś.

– Żeby pomagać na sposób św. Brata Alberta potrzeba dwóch rzeczy. Po pierwsze potrzeba nie mieć nic! Brat Albert pomagał z ubóstwa, a nie z bogactwa. Bo nie liczy się ile masz, ale to kim jesteś! Natomiast druga rzecz to wyczucie prostych rzeczy. Gdy brat Albert szedł do biskupa lub prezydenta Karkowa to niósł ze sobą chleb. Bo dając chleb, dajesz obietnicę, że dasz drugiemu coś więcej – tłumaczył arcybiskup.

Zgromadzeni wysłuchali fragmentu ewangelii opowiadającego o Narodzeniu Pańskim, który przeczytał jeden z podopiecznych, a następnie złożono sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. W czasie spotkania wręczone zostały także nagrody, które były podziękowaniem za pracę i pomoc na rzecz osób niepełnosprawnych – podopiecznych fundacji.

Wśród zaproszonych na świąteczne spotkanie byli także: prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski, przedstawiciele władz samorządowych i miejskich oraz sponsorzy i przyjaciele Fundacji. Nie zabrakło także tych, którzy dzięki działaniom Fundacji prowadzą zupełnie inne życie.

Na terenie Polski Fundacja Brata Alberta prowadzi 33 placówki dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, ale także dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Są to domy stałego pobytu oraz ośrodki dzienne, w których prowadzone są warsztaty i świetlice terapeutyczne. W tym roku fundacja ma w planach uruchomienie pierwszego domu seniora.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.